Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szerintetek egy eheim kezdő...

Szerintetek egy eheim kezdő akvarium szett jo? Jöv honapba venném meg.

Figyelt kérdés
2013. jan. 9. 20:53
 1/4 Platypus ***** válasza:
Az attól függ. Sok kereskedő is összerak szetteket, és ha a szűrő márkája eheim, akkor már eheim szett néven kerül forgalomba. De hiába jó márka a szűrő, ha a teljesítménye egy jóval kisebb akváriumhoz passzol.
2013. jan. 9. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 YourDestiny ***** válasza:
Attól, hogy lesz benne egy Eheim szűrő, és minőségibb az átlagnál, még nem biztos, hogy elegendő a teljesítménye. A szettekben gyakran gyenge a szűrés, de a világítás is. Érdemes külön beruházni mindenre, semmivel nem drágább.
2013. jan. 9. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Írd le mi van a szettben! :)
2013. jan. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Azt hiszem, én tudom, mire gondolsz. Ez az, ugye? [link]


Én is nézegettem ezeket egy jó fél éve. Aztán más mellett döntöttem, de ebbe most ne menjünk bele.


Ha mindenképp szettet akarsz, akkor az Eheimet kell venni, ez igaz. Az legalább minőségi.

Viszont a szűrő és a világítás is kevés benne. A világítás még nem is nagy probléma, lehet találni olyan növényt, aminek megfelel. Ilyenek az Anubiasok, jávai moha, esetleg más mohajafok. Anubiasból is van többféle, p a nana ideális előtéri növény, kicsi marad, csak 10-15 centisre nő meg.

De a szűrő elég kevés. Persze nem lehetetlenség vele boldogulni, csak odafigyelést igényel. Ha ennél maradsz, javaslom úgy válogasd össze a halakat majd bele (persze bejáratás után!), mintha 40-45l-es lenne az akváriumod. Mert a szűrő kb annyit bír el.


Ha úgy döntesz, hogy inkább darabonként akarod összeszedni, itt a gyakorin sok segítséget kaphatsz, csak kérdezz bátran. Sok hozzáértő ember válaszol rendszeresen.


Végezetül egy cikket ajánlanék, a szettekről szól: [link]

2013. jan. 10. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!