Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Világítás kérdés?

Pendulum92 kérdése:

Világítás kérdés?

Figyelt kérdés

Van egy 60 x 30 as műanyag akvárium tetőm egy 15 W teljesítménnyel rendelkező neoncsővel.


Ha ragasztok a belső felületére alufóliát, az növeli érdemben a világítás erősségét? Milyen ragasztó jó erre a célra?



2013. jan. 10. 17:34
 1/9 Joshy Ca$h ***** válasza:
Keress hőálló ragasztót valami barkács áruházba, vagy festékboltba.
2013. jan. 10. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én vékony kétoldalas ragasztóval ragasztottam bele és nem jött le.
2013. jan. 10. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 YourDestiny ***** válasza:
Alufólia nem ajánlatos, hamar besárgul, sőt bemattul és szedheted le. Vegyél tükörfóliát... öntapadósat. Én papírosban vettem. Ilyen tekercs, 45 centi széles és centiméterre vágják. Nem olcsó, de neked nem sok kell. Max. egy ezres.
2013. jan. 10. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
utolsó: nem igazán értem ezt hogy kéne használni. Ez csak egy visszaverő réteg ami be kell építeni?
2013. jan. 11. 09:37
 5/9 A kérdező kommentje:
Annyi a gond, hogy nekem most ugye a gyári tetőbe véleményem szerint nem T8-as fénycső van, és még új ez a mostani világítás, tehát nem akartam máris újra beruházni, tehát egyelőre marad a barkácsolás, de azért köszönöm!
2013. jan. 11. 09:45
 6/9 YourDestiny ***** válasza:
Olyan fólia, mint amivel a kocsikat is "kitetováljá" van tükörfényűben. Én arról beszélek... öntapadós, ennek tuti nem árt a hő, víz, vízkő, semmi. Nekem is ilyen van a tetőbe ragasztva.
2013. jan. 11. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Észrevehetően erősebb tőle a világítás, vagy csak éppenhogy?
2013. jan. 11. 13:32
 8/9 YourDestiny ***** válasza:
Gondolj bele, hogy a fénycső milyen felületen vetíti a fényét az akvárium felé. Nagyjából az 1/3-áról van szó, a többi kárba veszik, ugyanis a matt tető belső felülete elnyeli. Jól látható különbség lesz.
2013. jan. 11. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, holnap megyek is venni.
2013. jan. 12. 00:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!