Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Meggyhasú sügérek udvarlása?

Meggyhasú sügérek udvarlása?

Figyelt kérdés

A nemrég tettem fel ugyan itt egy kérdést, hogy milyen neműek a meggyhasú sügéreim. Még egyszer belinkelem a fényképeket

[link]

[link]

a az első azóta kiderült tuti nőstény látszik kerekebb hasa az úszóin jönnek a pöttyök az arany rész a fején több viszont a másikat a második szerintem fiú lesz igaz az úszóin még nem nagyon látszik de szerintem a teste szimmetrikusabb és nincs meggyfoltja sem. Meg két napja csinálnak olyat hogy ha találkoznak majdnem szembe állnak egymással kifeszítik az úszóikat pár másodpercig ez megy majd a nőstény megkergeti a másikat...Ez lehet valami ilyen elfogadási rituálé kezdete vagy csak esetleg ha a második is nőstény akkor valami rivalizáció érdekes dolog mindenképp:)


2013. jan. 10. 22:05
 1/3 anonim ***** válasza:

Halaknál ha egymást utálja két hím, akkor szembeállnak és a szájukkal csipkedik egymás fejét, szal nem csókolódznak.


Ha pedig egy nőstény és egy hím násztáncot jár, akkor forgolódni szoktak egymás körül, néha úgy lassan.


Meggyhasú nem tudom hogy csinálja, de sok hal így.

2013. jan. 10. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Frontosa ***** válasza:

A képeket este megnézem, de a leírásodből valószínű az 1 hím-1 nőstény a felállás. Kb. 8 hónaposan már ivarérettek.

Szaporodás röviden:

Kiválasztanak egy tereptárgyat, barlangot, követ, letisztogatják. A nőstény elzavarja a betolakodókat a területről, a hím pedig a nősténnyel ,,erőszakoskodik". A nőstény meggyfoltja egyre erőteljesebbé válik, a hím udvarol neki (olyan mintha epilepsziás görcsöket kapna). Elhelyezik a ikrákat a területükön majd a hím felügyeli a betolakodókat a nőstény legyezi az ikrákat, de néha beavatkozik a hím is. Az ikrák kb. 1 hét után úsznak el, a kishalak nagyin kis méretűek, a táplálékot elfogadják (Artemia)

Üdv,

2013. jan. 11. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Akkor szaporodásról meg szo sincs lehet az hogy a nőstény rendezi a hímet vagyis pl ma egész nap kergette...ez meddig fog így menni vagy akkor azt jelenti hogy nem fogadjak el egymást...vagy végképp arra utaló nyom h mindeketto egynemű vagy lány vagy fiú...? Az egyiket amelyiket kergeti már kezdem félteni..:)) bar lehet én aggódom túl.
2013. jan. 11. 14:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!