Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Két napja vettem egy gibbiceps...

Két napja vettem egy gibbiceps algaevő harcsát és elpusztult, mi lehetett a probléma?

Figyelt kérdés
Elötte is már elég furcsán uszkált, mikor betettem az akiba, a boltban semmi probléma nem volt vele. Elképzelhető hogy megsérült szállításkor vagy mikor megfogták a hálóval?

2013. jan. 12. 21:12
 1/5 anonim ***** válasza:
milyen meleg a vize? mit adtál neki enni? milyen szűrő milyen melegítő? mekkora aksi?
2013. jan. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Sok oka lehet.

Mekkora az akvárium?

Milyen a szűrés?

Mennyi és milyen halakat tartasz?

Milyen gyakran cserélsz vizet?

Egyenesen beletedted a zacskóból a vizbe?

2013. jan. 12. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

az akvárium juwel rio 240l full felszereléssel. másfél hete megy az aki juwel szűréssel a vizet 26 fokon tartom. így került bele a gibbiceps az akvárium dúsan van növényesítve.

halak:bótia, tarka páncélos harcsa,2db anci, 6db guppi,2 db platti, 9 db neon, 4 db páncélos harcsa. haverom 180l akiban tartott gibbicepset és semmi probléma nem volt vele, ezért is furcsálom h nekem 2 nap után beadta a kulcsot.

2013. jan. 12. 22:22
 4/5 anonim ***** válasza:
hogy tetted a halat az új vízbe?
2013. jan. 13. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az akváriumot 2 hétig kell járatni halak nélkül, növényekkel - hasznos bacikat kell bele tenni.

Ha az összes halat egyszerre tedted bele és még nem volt jól elszaporodva a bacikultúra akkor mérgezésben pusztulhatott el. Mivel hirtelen sok hal - hirtelen sok ürülék- a bacik nem birták lebonatni - magas ammónia szint- mérgezés.

2013. jan. 13. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!