Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Jó lesz így az akvárium?...

Jó lesz így az akvárium? Hozzáértők help

Figyelt kérdés

Tegnap vettem egy Aquael 54L-es akváriumot, járt hozzá egy belső szűrő(levegőztető is), magánszemélytöl vettem, ezután bementem a Campona-ba, és ott vettem 6 növényt, kavicsos aljzatot,, tápföldet a növényeknek meg egy kis dekorációt:)

Szóval jól átmostam a kavicsot összeraktam, feltöltöttem minden ok a szűrő megy(bár szinte hangtalanul de látszólag tisztítja a vizet rendesen),a barna vízböl egy este alatt a csinálta azt a vizet ami a képeken van, visszatérve a Camponába azt mondták hogy 5-6 napig kell járatnom az akváriumot aztán mehetnek a halak.Szeretnék 8 neonhalat, esetleg ha lehet pár garnélát melléjük.Egyszerre betehetem a neonokat és a garnélákat? vagy várjak pár napot amig a neonok megszokják az új helyet, és csak utána a garnélákat?hány garnélát tegyek 8 neon mellé egy ekkora akkuba? Amúgy van automatikus fűtő is.



2013. jan. 13. 01:37
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:

Amúgy ezek közül van amelyik tetszik, de szerintem ezeket állatkereskedésbe nem tudom megvenni.. Microdevario kubotai

Smaragd törpe razbóra Boraras Brigittae Horadandia atukorali

2013. jan. 13. 01:52
 12/32 anonim ***** válasza:
100%

Tehát miért nem jó a neonoknak?

1. Világos aljzat. - Stresszeli őket.

2. Kevés növény.

3. Rövid úszótér. - A neonoknak az a legfontosabb, hogy minimum 70cm hosszú akváriumuk legyen, mert szeretnek hosszúakat úszni.

De hogyha neked nem számít, hogy a halaid jól érezzék magukat, vagy direkt kínozni akarod őket, akkor vegyél csak neonhalakat.

2013. jan. 13. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
De lehet, hogy tudnak neked rendelni olyan halakat. És amíg szépen bejáratod az akidat, addigra meg is érkeznek.
2013. jan. 13. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 A kérdező kommentje:
JAjj ne csináldár, az hogy nem söttét az aljzat, szerintem nem kínzás, és azt olvastam hogy 70-80cm széles akvárium elég nekik.. meg lenne a hőmérséklet, vízminőség, tér, kaja ne tudo mi ebben az állatkínzás.. még indig neon mellett vagyok, az egyik leg kisebb igényű hal, nehogymár az aljzat színén akadjon meg a dolog..
2013. jan. 13. 02:09
 15/32 A kérdező kommentje:
ja láto te is 70 centit írtál. Hát kb ez akkora.
2013. jan. 13. 02:10
 16/32 anonim ***** válasza:
0%

1. a követ nem mostad át rendesen(mosd még egy kicsit át + főzd ki)

2. két betta nagyon jól mutat addig még szét nem tépik egymást és fel nem fordul az egyik ! bettát másik bettával sose rakunk össze max nősténnyel szaporítás céljából ideiglenesen...

3. gagyi műnövények fujj, meg az a koponya is csak koszfogó de ez ízlés kérdése...

4. neonokat 10-15 alatt nem éri meg venni mert nem érzi jól magát, és jól se mutat


Szóval szummázva mosd át forrázd ki a követ és a koponyát, majd tedd be újra, töltsd fel újra, töltsd fel 3-4 hetet járasd majd rakj bele guppykat. dekoratív halak könnyen tartható és ha még esetleg szaporodik is plusz sikerélmény. majd hetente max kéthetente 50%-os vízcsere amit úgy kell hogy vödörbe 1 napot állni hagysz 25 liter vizet hogy a klór kipárologjon majd halakról leszeded a fele vizet egy csővel lehet kapni ilyen aljzatporszívós cuccokat teljesen jó a manuális majd ugye rájuk a friss víz de nem rázúdítod mintha a budit öntenéd le :D hanem szint úgy csővel

2013. jan. 13. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 A kérdező kommentje:
Ember, azok igazi növények-.- Olvasd el kérdésem ott fent ottvan a végén hogy hozzáértők.. aki nem tud megkülömböztetni igazi növényeket müektől az nem az:DD Am ízlések és pofonok.. Rájöttem h rakok egy sötétebb aljzat réteget erre a világosra, a föld am is tápozva van már, és megy bele 8 neon és ennyi..
2013. jan. 13. 03:19
 18/32 anonim ***** válasza:
100%
Ez az 54 literes akvárium biztos nincs meg 80 centi, különben elég gnóm formája lenne. Hiába nem nagy hal a neon, térigényes, ezt igazán megérthetnéd. Persze ha nem számít, hogy jól érezzék maguk a halaid, akkor csináld csak, de nem értem, miért ragaszkodsz ennyire hozzájuk, amikor annyi féle más hal jobban beleillene. Plusz a neont nem is szerencsés garnélákkal társítani.
2013. jan. 13. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
0%
Én csalihalat tartanék benne a csukázáshoz, süllőzéshez.
2013. jan. 13. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
Aki az első pár választ írta, arra véletlenül se hallgass. Nem értem, miért ragaszkodsz annyira a neonokhoz, sok más hasonló nano hal van, akik jól is éreznék magukat. Az akváriumot 3-4 hétig járasd, és néha tegyél bele egy kevés halkaját, hogy beinduljon a baktériumok termelődése. De mindenképp ajánlom az akvarista.hu-n található e-bookok elolvasását.
2013. jan. 13. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!