Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Jó lesz így az akvárium?...

Jó lesz így az akvárium? Hozzáértők help

Figyelt kérdés

Tegnap vettem egy Aquael 54L-es akváriumot, járt hozzá egy belső szűrő(levegőztető is), magánszemélytöl vettem, ezután bementem a Campona-ba, és ott vettem 6 növényt, kavicsos aljzatot,, tápföldet a növényeknek meg egy kis dekorációt:)

Szóval jól átmostam a kavicsot összeraktam, feltöltöttem minden ok a szűrő megy(bár szinte hangtalanul de látszólag tisztítja a vizet rendesen),a barna vízböl egy este alatt a csinálta azt a vizet ami a képeken van, visszatérve a Camponába azt mondták hogy 5-6 napig kell járatnom az akváriumot aztán mehetnek a halak.Szeretnék 8 neonhalat, esetleg ha lehet pár garnélát melléjük.Egyszerre betehetem a neonokat és a garnélákat? vagy várjak pár napot amig a neonok megszokják az új helyet, és csak utána a garnélákat?hány garnélát tegyek 8 neon mellé egy ekkora akkuba? Amúgy van automatikus fűtő is.



2013. jan. 13. 01:37
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
.....Akik először hozzá szóltak azok nem hozzáértők szóval nem értem miért írtak hozzá...-,-" Másik láttam olyat is hogy liter számot oszd el a cm-rel ...Pl.Teszel bele egy Acanthicus adonis - Fehérpettyes algaevőharcsát akkor az jó bele mert ő 50cm hosszú szóval bele fér....idióta logika!Ne de a kérdésre rá térve a fehér talaj tényleg zavarja őket és szeretnek hosszúakat úszni és én szerintem a 70-80 cm-nél is nagyobba tartanám nekem 1m hosszú az aksim és abba szándékozok 10-15 neont ....!Szóval ez nem jó így!De még 1 dolog milyen szűrésed van pontosan?
2013. jan. 13. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Vitatkozás helyett adnék néhány jó tanácsot, bár azt tényleg megérthetnéd, hogy a neonhalaknak nem ideális az akváriumod. Itt vannak az igényei, láthatod a minimális akváriumméretet:

[link]


1. Mindenképpen azt ajánlom, hogy még ne vegyél halakat, ennek több oka is van: -még bizonytalan, hogy mi kerüljön bele, remélem rá tudlak beszélni másra

- a növényeidnek nem lesz elég a fény, nagyon rosszul válogattad össze őket, amint elfogy a tartalékuk, kirohadnak. Kevés is van belőlük. Jobb lenne, ha még nem lennének benne élőlények, amíg össze nem áll rendesen.

- a vized nagyon zavaros, cserélni kellene óvatosan, az aljzat felkavarása nélkül. Leszívni egy részét és pótolni frissel.


Kevésbé fényigényes növényeket kellene venned: jávai moha, gömbmoha, vallisneria, microsorium, anubias, cryptocoryne fajok. A térfogat legalább 1/3-át tegye ki növényzet, garnélák esetén a felét.


Néhány hal, ami jó lenne az akváriumodba:

8 parázslazac 10 garnélával

[link]

Vagy 8 boraras ugyan úgy garnélákkal

[link]

Vagy 10 szivárványos guppi

[link]

2013. jan. 13. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
az tény h a növényrészéhez nem értek és bocs h a telehányt homályos vizedbe összekevertem a művel :)
2013. jan. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
100%

Murr kolléga jókat írt, figyelj ez egy 60x30x30-as akvárium lehet mindössze 1 db 15W-os csővel. Sajnos ha nem alacsony fényigényű növénnyel kezdesz tényleg meg fogod szívni. Anubias Barteri (Törpe vízilándzsa) ideális egy ilyen akváriumba de sajnos mivel lassú a növekedése ezért nem használja fel az összes nitrátot ami az alga tápláléka is, így nagy valószínűséggel algád is lesz. Nitrát megkötő tasakot erősen ajánlanék (SZAT gyanta).

A kezdeti "bejáratást" valóban nem jó elsietni vegyszerekkel, tényleg jó betartani azt a bizonyos 3 hetet. Közben pici kaját érdemes a vízbe dobni hogy bomlásával ammónium keletkezzen, ezzel tápanyagot kapnak a lebontó baktériumok és elkezdenek egyre jobban szaporodni. Az ammóniumból nitrit lesz, majd egy másik baktérium lebontja a nitritet nitráttá. A nitrátot majd a növények használják fel.

Csak kisebb csapatokban telepítsd a halakat, egyszerre 1 raj, majd 1 hét szünet, aztán megint egy csapat.

Az elején megjelenhet barna alga, elvileg ez meg fog szűnni idővel.

Szó volt az aljzatmosásról, valóban baromi fontos, addig mosd az aljzatot amíg nem színezi el a vizet a vödörben.

A szűrőt soha ne állítsd le,annak 0-24ben menni kell!

2013. jan. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 A kérdező kommentje:
Én megbocsájtok, de ezért van h nagyon sokan elba#!zák az akváriumukat, mer a tudatlan, akár színtén kezdő akvarista osztja az észt(aki a hányásos vizemben is összekeveri a növényeket a művel):P Amúgy Aquael Fan Plus a szűrő, és igen tegnap elött este óta folyamatosan megy(kis buborékozással) a világítást is csak este kpcsolom ki, hátha jólesz a növényeknek:/
2013. jan. 13. 13:49
 26/32 A kérdező kommentje:
Amúgy kösz Murr, a parázshal, és a Boraras tetszik:)
2013. jan. 13. 13:51
 27/32 A kérdező kommentje:
Az utolsó válaszolótol annyit kérdeznék, hogy egy csapat alatt hány halat értesz? ondjuk ha 3 hete megy az az akku, és hozok bele pl 6-8 parázslazacot, akkor az egy raj?
2013. jan. 13. 14:00
 28/32 anonim ***** válasza:
igen, a rajhalak minimum 7-8 fővel szeretnek bandázni mert úgy érzik magukat biztonságban, amikor félnek egymás mögé szorosan beállnak, a "sokan vagyunk akkor nagyobbnak látszunk" elv szerint védik magukat. Ha egyszerre 8-10 halat beteszel az teljesen jó.
2013. jan. 13. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a segítséget, valószínűleg egy csapat szifóval,parázslazazaccal,vagy pár szép guppival fogom kezdeni:) pár hétre rá 8-10 garnéla majd sztem még mehet bele akkor, mondjuk red Cherry-k..
2013. jan. 13. 16:21
 30/32 A kérdező kommentje:
Amúgy még csak ilyen Vegetal nevű száraz, elég műnek kinéző halkajám van, amit az akkuhoz kaptam. Abból szórjak bele? Elindul ettöl is a baciképződés?
2013. jan. 13. 16:39
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!