Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ramirezi betegség?

Ramirezi betegség?

Figyelt kérdés

Kidülledt mindkét szeme,nem eszik és főleg a víz felszínénél tartózkodik.Mi lehet a baja? Mit tegyek?

Légyszi segítsetek!



2013. jan. 13. 10:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Úszói épek?
2013. jan. 13. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Igen az úszók épek,a színe is rendben van..és a hasa sincs felpuffadva....csak a szeme dülledt,és fent pipál javarészt külön a többiektől..illetve próbáltam hogy eszik-e,de nem is evett.....


kicsit tanácstalan vagyok,hogy elkülönítsem-e vagy ne...illetve antibiotikumot adjak-e...csak felkéne állítani a pontos diagnózist...

2013. jan. 13. 10:57
 3/14 anonim ***** válasza:

Lágyvízben tartod?

Megvan 100 liter az akvárium?

Van külső szűrőd és heti 30% vízcsere?

A térfogat felét élő növényzet teszi ki?

Minőségi fagyasztott eleséget kapnak?

2013. jan. 13. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Hát keress rá, hogy szemkidülledés, exophtalmia
2013. jan. 13. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Lágyvízben van,120 liter az akvárium,tesztelve van a víz folyamatosan,van vízcsere de nem hetente mert nem kell ekkora akváriumnál...azzal bajt csinálnál...külső szűrő van...gyanta is van hogy megfogja a nem kellő cuccokat...kaját minőségit kap,fagyasztott rák..ami kell neki....jah a növényzet is rendben,fa,bújók mi egyéb.....


9 különböző törpe sügerem van,és csak ő produkálja ezt a tünetet a többiek épek egészségesek...esznek,semmi bajuk...

2013. jan. 13. 11:15
 6/14 anonim ***** válasza:

Hát nekem volt egy kis halam aminek kicsit ki volt dülledve a szeme, de annak úszórothadása is volt, és Tetra General Tonicot raktam az egész társaság vízébe.


Az jó mindenféle gomba, meg baktériumok ellen is. Nem biztos hogy neked ez jó lenne, de az én halam helyrejött. De mondom itt a fő tünet inkább az úszórothadás volt, te meg azt mondod, hogy neked az nincs, tehát így nem tudom hogy mit csinálj.


Ezért írtam inkább keress rá, hátha találsz valami használhatóbb leírást.

2013. jan. 13. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Ha ennyire jók a körülmények, nem tudsz tenni semmit. Itt a betegség leírása:

[link]

Valami miatt legyengült a hal immunrendszere, a szervezetében elszaporodott valami, ez okozza a szemkidülledést. Remélhetőleg magától elmúlik, kezelni nem tudod irányzottan, csak kísérletezni.

2013. jan. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 YourDestiny ***** válasza:
Egy apróság, ami szúrja a szemem: "de nem hetente mert nem kell ekkora akváriumnál". Ezt 300 liter felett mondhatnánk el. Mellesleg én elkülöníteném és külön próbálnám meg kikezelni.
2013. jan. 13. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Az igazság az,hogy kb. 40 ember aki ért hozzá az negyven féle különböző okosságot mondott,és mond.... találjam ki belőle hogy ki mond legalább olyat ami 20%-ban igaz lehet...


nem magamtól írtam 120 liter/hetente nem kell vizet cserélni cuccot....


Akvaristák,szakmába illők mondták....


Azt már látom,hogy mindenki saját tapasztalataira támaszkodva próbál okosat mondani vki meg okoskodik jellemzően...


Kevéske érdemleges hozzászólást kaptam ez az igazság......


marad a net,és amit próbálok leszűrni innen onnan....


Egyébként 120 literes akváriumnál ami két hete működik egy nagy külső szűrővel tutira nem kell vízcsere hetente...2/3 hetente kell részleges max 30 literig bezárólag...ez tutui fix... és nem az újjamból szívtam,többen mondták akik aztgondolom jók lehetnek az akvarisztikába....innen vettem... szerinted meg hetente kell....


nah... most akkor mit is csináljak ?????


a betegségre jövő válaszoknak jobban örülnék az segít most,nem pedig a felesleges okításos,okoskodás....

2013. jan. 13. 17:50
 10/14 YourDestiny ***** válasza:

Hát kérlek aki 2-3 heti vízcserét mondott, az valami nagyon hülyeséget mondott. Heti 30 százalék, ilyen akváriumnál még külső szűrővel is, ráadásul a ramirezi egy viszonylag érzékeny hal.


A halat meg különítsd el, legalább tettél egy nagy részben biztos lépést, így a többi halat nem kell féltened, ha egy héten belül nem jelentkezik újabb furán viselkedő hal.

2013. jan. 13. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!