Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szeretnék akváriumot, neonhala...

Szeretnék akváriumot, neonhalakkal. Tapasztalt akvaristák válaszait várom (? )

Figyelt kérdés

helló:D szeretnék kezdésnek egy kicsike akváriumot, pár neonhallal, és még valami színes aprócska hallal. az utóbbihoz milyen fajtát ajánlanátok? kb.30-40 literre gondoltam... ebbe mennyi mehet a neonból? tennék bele növényt vagy kettőt-hármat... milyeneket ajánlotok? vegyek egy komplett akváriumot vagy inkább külön a szűrőt..stb. és én állítsam-e össze...? mire kell alapjában figyelnem? kezdésnek ajánlanátok-e egyáltalán a neonhalat? ph értéket hogyan nézzem meg? hány fok kell nekik? tippeket is nyugodtan írhattok :)


előre is köszi a válaszokat! :D


ja, és úgy kb mennyibe kerül egy komplett aksi? mennyi a havi fenntartása?



2013. jan. 13. 11:17
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

vegyél bele inkább endler guppit, annak jó a méret


A neonoknak egy olyan 80-100cm hosszú akvárium kéne, tehát ez kicsi.

2013. jan. 13. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
67%
Neonhalat ekkorába nem lehet tartani túl kicsi neke,de NANO halat igen! :) Egyébként diszhal.info!Növény mivel gondolom nem akarsz horribilis összeget költeni a világításra így anubias ő bírja talán a legjobban a kevés fény alatt az életet!Állíts össze magadnak!(Ezeket az oldalakat ajánlom aquadepo.hu,greenaqua.hu,akvariumplusz.hu)Arra kell figyelned hogy a szűrő felső teljesítményét megfelezed(miért?azért mert az a motor teljesítménye nem a szűrőé és abba van szűrő anyag is...)és a megfelezett érték az akváriumod 4 5*legyen minimum!És miután meg van az aksi 3 hétig üresen menetni hogy megérjen a víz!Kezdésnek jó a neon de ekkora aksiba nem!Ph érték vegyél hozzá tesztet(bár elég rosszul működik ....de nem válassz lágy vizeseket és megvan oldva)!Általában 25-26 fok a díszhalaknak de mindegyiknek külön igénye van szóval nézd meg kinek mi és úgy betudod állítani!Tipp szerintem minél nagyobb aksit vegyél kezdésnek!Mennyibe kerül mit akarsz jobbat vagy mekkora az aksi!Havonta egy 200l alatt kb. 2000-2500ft(de ez 40l-es aksinál csökkenhet 1000ft-is is!)havi szinten!
2013. jan. 13. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
És olvass először is utána...!
2013. jan. 13. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Akkor 2 tipp.

1: Legalább egy 54 literes akváriummal kezdj.

Neonhalat ugyan még abban sem ajánlott tartani, de 30-40 literben iszonyatosan nehéz beállítani a víz egyensúlyát.

2: Előbb a szűrés érdekeljen ne a ph.

2013. jan. 13. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
akkor lehet nagyobbat választok.. de én mindenképp neonhalat szeretnék, már nagyon régóta. még lesz időm átolvasni, utánanézni a dolgoknak, mert csak nyáron kapok aksit. 50-60 liter már oké? de a nanohalak is bejönnek, róluk írnátok pár dolgot? nem nagyon ismerem őket :D
2013. jan. 13. 12:01
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Neon halnak legalább 80cm hosszú aksi mert szeretnek hosszúakat úszni!
2013. jan. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
2013. jan. 13. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
9%
nálam egy 40 literesben vannak, még sosem mondták, hogy nem lenne nekik elég..
2013. jan. 13. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
29%
Akkor egy büdös gyökér vagy....nem azért kell tartani őket hogy kínozd.....hanem azért hogy szépek legyenek és jól érezzék magukta...-,-"
2013. jan. 13. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Akkor szerintem nyárra gyűjts össze egy 112 literes aksira.


Tudom, ez nem az eredetileg tervezett méret, és teljesen más költségvetés.

De abban egészségesen tarthatnál neonokat, meg még pár fajta halat.

Az már egy kicsit komolyabb kategória.


Azért mondok pont 112-t, mert a gyári tetős akváriumok közül annak a legjobb arányaiban a világítása.


És addigra pont tisztába jöhetnél az alapokkal is, nem ilyen ámokfutás szerű haltartás lenne belőle.

2013. jan. 13. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!