Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szeretnék akváriumot, neonhala...

Szeretnék akváriumot, neonhalakkal. Tapasztalt akvaristák válaszait várom (? )

Figyelt kérdés

helló:D szeretnék kezdésnek egy kicsike akváriumot, pár neonhallal, és még valami színes aprócska hallal. az utóbbihoz milyen fajtát ajánlanátok? kb.30-40 literre gondoltam... ebbe mennyi mehet a neonból? tennék bele növényt vagy kettőt-hármat... milyeneket ajánlotok? vegyek egy komplett akváriumot vagy inkább külön a szűrőt..stb. és én állítsam-e össze...? mire kell alapjában figyelnem? kezdésnek ajánlanátok-e egyáltalán a neonhalat? ph értéket hogyan nézzem meg? hány fok kell nekik? tippeket is nyugodtan írhattok :)


előre is köszi a válaszokat! :D


ja, és úgy kb mennyibe kerül egy komplett aksi? mennyi a havi fenntartása?



2013. jan. 13. 11:17
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! :)
2013. jan. 13. 15:56
 12/18 anonim ***** válasza:
kb 16 éve tartok guppikat meg neonhalakat, szaporulat is van általában, más nem ez szerintem jelzi, hogy annyira nem érzik rosszul magukat, általában 10-15db neonhal, és 5-8 guppi van 1-2 páncélos harcsa, meg 1 almacsiga... szépek jól is érzik magukat, én semmi szenvedést nem látok rajtuk soha a 40 liter ellenére... a szaporulat meg megy a szomszéd tekijének... lehet okoskodni, lehet leszólni, lehet szakkönyvekre hivatkozni, nyugodtan lehet büdös gyökerezni is, de ettől még nem lesz igazad...
2013. jan. 13. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

egy boltban vásárolt 54 literes, felszerelt akváriumban, élő növényekkel beültetett akváriumban simán lehet tartani egy csapat neont vagy bármi mást.

egy ismerősöm is így vett egy szettet egy boltban 15.000 ft.-ért, mindennel felszerlve, adtam bele neki hólyagos vizikehely növényt és élnek a halai minden extra nélkül boldogan.

Nekünk 200 literes van, 3 éve megy és élnek a halak boldogan :)

2013. jan. 13. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
nah lelehet szálni a privis anyázós állatkínzózós gyökereknek... lehet, hogy kevés az a 40 liter, de amúgy a sokat emlegetett 80 cms aksit is meglehet oldani 40 literesre... Arrol nem is beszélve, ha valakinek, csak maximum erre van helykapacitàsa, meghát szerencsétlen halaknak, még mindig jobb helyük van egy szeretõ odafigyelö gazdánál a 40 literben, mint a kereskedésben a 30*20 asban a 100-200 hallal telezsúfolt aksiban... lehet, valóban nem a legjobb a 40 liter, de azért ezzel még mindig jobb nekik... mielõtt anyáztok, gondolkodjatok már egy picit...
2013. jan. 14. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 Frontosa ***** válasza:
65%

Kedves 40 literes!

Ki mondta neked hogy kötelező halakat tartanod? Ha nem fér el nagyobb akkor ne tarts nagyobb helyigényű halat. Ez ilyen egyszerű. Ha nem fér el nálatok egy Bernáthegyi akkor azt is rákényszeríted egy 1 méteres láncra a nappaliban?

Üdv,

2013. jan. 14. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Nálam 54L-es garnélás akváriumban van 5db neonhal és semmi más. Gyári Eheim szett. Legtöbb gond a világítással van mert hiába van békalencse a víz tetején mégis amikor ég a világítás elbátortalanodnak és még a színük is halványabb lesz. Természete fénynél gyönyörű a színük és életvidáman cikáznak, kergetőznek.
2013. jan. 14. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
hoppácska, nah matekoztam picit, szóval az aksim 60*35*30 ami 63 literre jönne ki... de gondolom a 3 cm ajzat, a szöllötõke, a növények, a szûrõ, a kerámi ami eltakarja a szürõt, meg persze, hogy nincs curdultig az aksi, így jön ki a 40 liter víz... de így kiszámolgatva, az említett 54 literesekbben, nemhiszem, hogy lenne egyáltalán 40 liter víz...
2013. jan. 14. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 _.-Akv-._ ***** válasza:
12: Attól hogy 16 éve tartasz ROSSZUL halat még nem lesz nekik jobb. Én 1 hónapja tartok halat, és állítom itt jobb a halaknak, mint nálad.
2013. jan. 14. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!