Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi a véleményetek? (hibridek,...

Mi a véleményetek? (hibridek, tenyészváltozatok)

Figyelt kérdés

Nem is olyan régen volt itt egy kérdés a genetikailag módosított halakról (pink zebra dániók). Ezek után érdekelne, hogy mi a véleményetek a hibrid halakról (papagájsügér, flowerhorn, endler guppi-szivárványos guppi hibridek stb). És az egyes halak tenyészváltozatairól? Gondolok én itt olyanokra, mint a gömbmolly, félhold betta, arany rami, oroszlánfejű aranyhal, hosszú úszójú albínó anci, kobalt kék törpe gurámi és társaik.

Mi az, amit még elfogadhatónak tartotok?



#akvarisztika #hibrid #tenyészváltozat
2013. jan. 14. 09:43
 1/3 Platypus ***** válasza:
100%

Általánosságban semmi baj sincs a hibridekkel és a tenyészváltozatokkal. A guppi és az endler még csak nem is két külön faj, nagyjából alfaji szinten állnak, és az utódjuk semmiféle hátrányt nem szenved az alapfajokhoz képest. Ezzel szemben egy papagájsügér be se tudja csukni a száját és a viselkedésével is van valami defekt. Ezt sokan megmagyarázzák úgy, hogy békés és bamba, de nekem inkább fogyatékosnak tűnnek ezek a halak.


Szóval minden a végeredménytől függ. Nem tartom jó dolognak a nyomorék halak tenyésztését, legyen szó túltenyésztésről vagy hibridizációról. Viszont önmagában egyik módszer sem az ördögtől való, csak a végeredmény lesz egyes esetekben elítélendő.


Ha egy hal színe megváltozik, akkor az egy ragadozómentes akváriumban nem árt senkinek. A hosszú úszók is elfogadhatóak egy adott mértékig. A torzult testalak már nekem nem az.

2013. jan. 14. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A formabontó újításokat én is utálom, pl az olyan willendorfi vénusz kinézetűeket mint az oroszlánfejű aranyhal és a flowerhorn, ledobnám a spártai hegyről a gömbmollival együtt. A papagájsügért is sajnálom a kis fszfeje miatt, de hát ő is gnóm.


Ha csak a színük miatt válogatják őket és nem származik belőle hátrányuk, az végülis úgy nem zavar. Pl lehet, hogy a kobalt kék törpe guráminak nincs hátránya ebből. Nem tudom, de ha nincs, akkor okés.

2013. jan. 14. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat (ment a zöld kéz). Érdekelnek a vélemények, túl sok mindent olvastam mostanában vérvonalak megőrzéséről meg a szelektív tenyésztés miatt legyengült halakról, meg sügérek kereszteződéséről stb.


Ha valakinek van még véleménye, szívesen olvasom (:

2013. jan. 14. 16:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!