Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » A Panthera hibridek szaporodók...

A Panthera hibridek szaporodóképesek?

Figyelt kérdés
mert, ha igen, akkor elvileg külön fajok is létrejöhetnek így
2010. szept. 8. 17:02
 1/6 anonim ***** válasza:

Te a liger-re, vagy a tigon-ra gondolsz, nem?

liger: hím oroszlán×tigris

tigon:hím tigris×oroszlán


nem, nem szaporodóképesek.

2010. szept. 8. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem.

Illetve, altalanossagban elmondhatjuk, hogy nem.

Persze, hogy az elet ne legyen ennyire egyszeru, ez nem fedi a valosagot 100%-osan, igy elmeleti lehetoseg lenne uj "fajokat" letrehozni, de, gyakorlatilag, csak osszetett hybridekrol beszelhetnenk. (oroszlan-tigris-leopard)

Ezek nem tekinthetok kulon fajnak, mert nem garantalt, hogy a hybrid-hybridek is termekenyek (mindket nem) es az utodaik nem utnek vissza barmelyik elodfaj-ra, hanem stabilan tartjak a uj faj jellemzoit.

2010. szept. 8. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
nem. a probléma a kromoszómák szintjén van, nem megfelelő a számuk a szaporodáshoz. két faj kereszteződéséből sosem jöhet létre termékeny utód.
2010. szept. 8. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

17:07:

:D Én tigroszlánnak ismertem, nem tudtam, hogy így megkülönböztetik, melyik az anya... :)

Mindenesetre én is úgy tudom, hogy nem szaporodóképes, mint az öszvér.

2010. szept. 8. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
18:39: De, létrejöhet, orchideáknál pl gyakori. De állatoknál valóban nem jellemző.
2010. szept. 8. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Namost, kimondottan kulonbozik a tigris - oroszlan hybrid attol fuggoen, hogy melyik az anya.

Ettol fuggetlenul, a him panthera hybridek jellemzoen sterilek, de ez nem torvenyszeru a nostenyekre. Igy, megvan az esely a kulon fajra.

De.

Ehez elszigetelt populacio kellene, mert mint irtam, a visszaparoztatassal ujbol tigrist illetve oroszlant kapnank (kicsit higitva, igy neha fel-felbukkana egy nem 100%-os kolyok).

Amugy, erdemes megnezni a szavanna macskakat - azok is "Hazimacska" szerval hibridek.

Es baromi nehez stabilizalni a fajtajegyeket.

Forras: [link]

2010. szept. 8. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!