Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nagyon gyenege külső szűrőt...

Nagyon gyenege külső szűrőt kaptam, kb 10centire van tőle a kaki de nem szívja be. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
160l-es akvi, 440l/h szűrő.
2013. jan. 14. 18:22
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
Én is azt mondom, ha tetratec, akkor ex 1200 .
2013. jan. 15. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 Frontosa ***** válasza:

A legolcsóbb megoldás ha veszel egy vízpumpát terelőlapkával, az besegít és kevesebb mulm lesz, esztétikusabb mint egy belső szűrő. A külső szűrők önmagukban csak kisebb akikban elegendőek. Náluk a szűrőtérfogat a lényeg, a teljesítmény nem mindig elsőrendű, főleg ha van mellette belső vagy vízpumpa, mivel a biológiai szűrés a feladatuk, nem a mulm eltávolítása. Általánosságban oda egy 800-900 l/h teljesítményű külső elég, minél nagyobb szűrőtérfogattal és minőségi szűrőanyaggal.

Üdv,

2013. jan. 15. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 A kérdező kommentje:
Értem de egy szűrő lényege hogy minden káros dolgot kiszűrjön,és így a víz sem lesz zöld és koszos soha nem?
2013. jan. 15. 19:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!