Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit tegyek az endler guppik...

Mit tegyek az endler guppik aksijába?

Figyelt kérdés

mit tegyek az aksiba? (30 liter) nem szeretnék sok élő növényt, max 1-et, de tudom hogy kell minimális természetes oxigén. 1-2 gömbmoha, valami lukacsos kő elbújáshoz, és szeretnék bele két törpe szívóharcsát 6-7 guppt. a harcsának kell valami extra? pl. valami kis zug ahova elbújhat vagy valami? aljzat milyen legyen? kavics jó? milyen teljesítményű levegőztető kell? és szűrő? a világítást már kiszámoltam 20-25 watt kb. az jó?


köszönöm a válaszokat előre is.. :)


2013. jan. 15. 19:51
 1/3 anonim ***** válasza:

1 élő növény? Miért? hogy néz ki üresen egy akvárium? Nem a természetes oxigén miatt kell, hanem a stressz csökkentésére, nekik az a természetes, ha sok a növény.

Kő nem kell, inkább valami faág. Törpe szívóharcsa csapathal, lágyvizes, egyáltalán nem ajánlom. a 6-7 guppi bőven elég. Az aljzat sötét, apró kavics legyen, legjobb a bazaltzúzalék. Levegőztető nem kell, csak egy 250 liter/órás belső szűrő+heti 30%vízcsere.

20-25 watt világítás rengeteg, ha nem akarsz sok növényt. Legyen benn 3-4 gömbmoha, 1-2 tő anubias, esetleg jávai moha - és 10-15 watt bőven elég.

2013. jan. 15. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
egy nano anubias megtenné élő növénynek, tegyél bele kisebb köveket abból lehet rejtekhelyet is csinálni de endler guppinak nem kell, a szívóharcsa meg mindenhol lesz az aksiban (tisztít mindenhol), aljzat valami apró zúzalékot vegyél a kereskedésben, és egy egyszerű légpumpa is elég, a fűtés így elég
2013. jan. 15. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
0%
én tennék bele vizet
2013. jan. 16. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!