Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Endler guppijaim miért nem...

Endler guppijaim miért nem szaporodnak?

Figyelt kérdés
Március óta tartok endlereket.A kezdeti 20ból maradt 5db.A többi elpusztult sajnos.Ezek sem nőnek sehova szinte, hónapokig szinesedtek a hímek is.A nőstények nem szülnek.Az aksiban kb 40db red cherry és pár csigaevő csiga van.Ezek folyton szaporodnak persze, de a halak nem.Lemezes kaját(tetra)naponta,algakockát és fagyasztottat kapnak néha.Az aki évek óta megvan, tele van növényekkel.A szűrést is javítottam.A vízcsere lehet kevés.3 hetente 10-12 liter.Min kéne javítanom, hogy szaporodjanak a halacskák, mert így igen kevesen vannak.Milyen kaját adjak nekik?

2012. nov. 2. 16:46
 1/9 bamboochatheone ***** válasza:
Először, mekkora akváriumban tartod ezeket? Ennyi élőlényhez én olyan 80 litert javasolnék HETI 30%-os vízcserével és erős belsőszűrővel aminek a bioszűrése elegendő.
2012. nov. 2. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
45literben van 5db endler+olyan 40db red cherry+2db nagyobb csigaevő csiga+pár db kisebb, a szaorulatot odaszoktam adni ismerősöknek.Direkt nanohalat+törpegarnélákat választottam mivel csak netto 45 lierem van.
2012. nov. 2. 16:59
 3/9 A kérdező kommentje:
Elnézést csak gyorsan írtam.
2012. nov. 2. 17:00
 4/9 A kérdező kommentje:
Akkor hetente kellene cserélnem a víz egy részét.A belső szűröm fellett tuningolva úgymond, mert a pici szivacsát egy jó nagy kék szivacsra cseréltem(eredetileg matten filtert akartam, de ez lett belőle), már szép baciréteg alakult ki rajta.
2012. nov. 2. 17:02
 5/9 bamboochatheone ***** válasza:
Mennyi a teljesítménye?(liter/óra)
2012. nov. 2. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
280L/H
2012. nov. 2. 21:32
 7/9 bamboochatheone ***** válasza:
Kevés. A rossz vízminőség miatt nem szaporodnak. Kellene egy jobb szűrő.
2012. nov. 3. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Pendulum92 ***** válasza:
280l/h hogy ne lenne elég 45 literes akváriumba? Szerintem a vízcsere kevés, de bármi más is lehet.
2013. jan. 1. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A 280-as nem kevés. Nálam 200-at szűr és a black mollym így is szaporodik.
2013. jan. 17. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!