Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Belső szűrő teljesítmény...

Belső szűrő teljesítmény csökkentése?

Figyelt kérdés
Van egy Resun P-1000-es belső szűrőm, amit úgy vettem egy 200L-es akváriumba, hogy 150-240L-re ajánlották. Később utána néztem és kiderült, hogy 200-350L-es akváriumokhoz jó. Szóval a lényeg, hogy nagyon erős a sodrás és nincs rajta szabályzó. Az lenne a kérdésem, hogy nincs-e valami ötletetek, hogyan lehetne csökkenteni az áramlást? próbáltam már nekivezeteni valaminek de talán még rosszabb is. Azt is próbáltam, hogy rádugtam valami hosszabb csövet ami egész jó volt de akkor meg valamiért nem szívott le levegőt és csak a vizet nyomta át rajta. Ötletek?
2013. jan. 16. 09:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Zavarja a halakat vagy miért akarod csökkenteni? Egy idő után ha eldugul a szivacs magától is csökken.
2013. jan. 16. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
elég nagy erőfeszítésbe kerül nekik még az egy helyben maradás is szóval ezért szeretném csökkenteni.
2013. jan. 16. 09:41
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom hogy járt e hozzá vagy lehet e kapni de létezik esőztetőnek nevezett kis kiegészítő. Nekem ilyet adtak a külső szűrőmhöz. Ez egy kb 10-15 cm hosszú cső amit rá lehet fogatni az egyik végénél a szűrő kifolyójára, a másik vége zárt, viszont az cső oldalán vannak kicsi lyukak, és itt folyik ki a víz. Ha ezeket felfelé fordítod akkor spriccol és olyan mint az eső. Nem kelt olyan nagy sodrást ha lefele fordítod sem. Itt egy videó róla: http://www.youtube.com/watch?v=Nfg6syt1IQA
2013. jan. 16. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
ez nem is tűnik rossz ötletnek! rákeresek van-e ehhez a típushoz vagy mérethez való. Ha nincs akkor meg lehet csinálok egyet én :) Köszönöm!!
2013. jan. 16. 09:53
 5/16 A kérdező kommentje:
csak az a kérdés, hogy a levegőt úgy is nyomja-e? mert próbáltam csak simán egy csövet rávezetni de akkor megszűnt a levegő
2013. jan. 16. 09:55
 6/16 anonim ***** válasza:
Nem tudom milyen nagy a népsűrűség az akváriumban de nekem az is elegendő oxigént biztosít a halaknak ha a víz teteje áramlik. Próbáld ki, hátha bejön.
2013. jan. 16. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Ha az esőztetőt úgy rakod bele, hogy kb pont a vízfelszínnél legyenek a kis lyukak, vagy 1-2 mm-el alatta, akkor fodrozni fogja annyira a vizet, hogy elegendő oxigén jusson bele.
2013. jan. 16. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

értem! köszönöm szépen a válaszokat!

van népsűrűség azért de így szerintem jó lesz. legalább csendesebb is talán mert nem lesznek buborékok.

2013. jan. 16. 10:14
 9/16 anonim ***** válasza:
1000 l/óra egyáltalán nem sok egy 200 literes akváriumba, sőt ...
2013. jan. 16. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
már több mint másfél éve van akváriumom és eddig nagyon sokmindent nem tartottam be amit "nagykönyv" előír és így is minden rendben volt. Szóval szerintem tök mind1, hogy mennyi az ajánlott vízforgatás egy 200L-es akváriumhoz mert ami most van nem jó a halaknak és látványra se szép mert alig mozognak ráadásul a növényeket is majdnem kitépi a talajból
2013. jan. 16. 13:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!