Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Sima rendes fénycső amit...

Sima rendes fénycső amit boltokban is lehet kapni, nem jó az akvárium megvilágításához? Ha nem akkor miért nem?

Figyelt kérdés
2013. jan. 16. 20:44
 1/3 _.-Akv-._ ***** válasza:
Ha 6500K-es akkor igen.
2013. jan. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Azért, mert nem jó a színspektruma.

A növények csak bizonyos hullámhosszú fényeket tudnak hasznosítani. Egy sima fénycső a sárga tartományt sugározza, egy akvarisztikai pedig kéket és vöröset túlnyomóan. Látszólag ez is fehéres, enyhén sárgás fény, de teljesen más az összetétele.

Így ha sima fénycsővel világítasz, abból alig használnak valamit a növények, az algák viszont elburjánzanak alatta.

De lehet kapni olcsón 6400 Kelvines daylight megnevezésű csövet.

2013. jan. 16. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

2db 6500 K-s izzó volt nekem az egyik akvárium fölött, de a baloldali kiégett. Van itt lent egy bolt ahol egy ezresér vettem egy 4000 Kelvines hidegfehér izzót, asszem cool white, ezt is sima szobai világításnak használják ugyanúgy, mint az átlag 2700 Kelvines izzókat, csak ennek kicsit fehérebb a színe. De nem annyira fehér, mint a 6500 K-snak, szóval ez ilyen kettő közti.


Gondoltam ez jó lesz, betettam baloldalra. Jó hülyén nézett ki hogy a baloldala kicsit sárgább volt, a jobb oldala meg fehér, de tökmindegy. Nem a szépség miatt raktam oda.


Viszont 2 hét mulva, baloldalt az üveg elkezdett barna algásodni. Előtte pedig nem volt ilyen gondom vele.

Még nem pucoltam le az akváriumot, de a lámpát kikapcsoltam. Ne algásodjon tovább.

2013. jan. 16. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!