Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen világítást ajánlotok...

Milyen világítást ajánlotok 54l-es növényes akváriumhoz? (40 cm-es fénycső)

Figyelt kérdés
Szeretnék bele igényes növényeket, az aljzatot befedő fűféléket is. Mi a legjobb és mennyibe kerül? Hány wattos legyen egyáltalán? Olyan komplett világítás kellene, amit rá tudok tenni valahogy az akváriumra egyéb tartozék vásárlása nélkül.

2012. okt. 25. 22:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

[link]


vagy 2db ebből

[link]

2012. okt. 25. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 YourDestiny ***** válasza:
40 centiméteres? Nem inkább 45? :) Ha gyári tető, akkor ki kéne fényterelőzni. Ha gyepet akarsz, akkor erős világítás kell, meg miegymás. Ilyen esetben legalább 3 darab 15 Wattos nem ártana, azok 45 centisek. Ha armatúrát akarsz, akkor érdemes T5-ös csővel venni, a 24 Wattos 55 centis, abból elég lenne 2 darab cső, a fényhasznosításuk sokkal jobb. Viszont egy ilyen lámpa nem a legolcsóbb, szóval ha nincs gyári műanyag tetőd, szerintem barkácsolj.
2012. okt. 25. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Van gyári tetőm, de kértem egy árkalkulációt díszállat kereskedésben és azt mondták, hogy a tető átalakításával kb ugyanott vagyok mintha megvásárolok egy rászerelhető világítást (20-25E). A tetőhöz azért sem ragaszkodom, mert folyton bevízkövesedik a reflektor és fénycső, mert közel van a vízhez és mert a bele szerelhető fénycsöveket viszonylag gyakran kell cserélni.


Ajánlottak egy fénycsőfajtát növényes aksihoz, amit állítólag évekig nem kell cserélni, egy 20-as körül volt, sajnos nem jegyeztem meg a nevét. Szerintetek létezik ilyen, vagy csak megpróbálták eladni?:)

2012. okt. 25. 22:51
 4/11 A kérdező kommentje:
LED-es világítást ajánlottak (amit sosem kell cserélni)
2012. okt. 25. 23:12
 5/11 YourDestiny ***** válasza:

Hát én 3 és 5 sávos fénycsövet ismerek, az 5-ös valamivel tovább használható, de azt is lecserélném egy év után. LED-ből óriási fényerő kellene.


A tető átalakítása nem tudom, hogy kerülhet annyi pénzbe. Veszel egy előtétet, ami max. 5 ezer, és arra külön kötöd a másik két csövet. Ha veszel üvegtetőt, ami pár száz forint, se a vízkővel, se a páramentes foglalattal nem kell sz@rakodni, ami szintén meg van pár száz forintból. Én most építem a tetőt, anyaggal, fénycsövekkel, előtéttel meg minden bigyóval együtt nem került 20 ezerbe.

2012. okt. 26. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Platypus ***** válasza:
A legkomolyabb növényes akváriumokhoz sima villanybolti 3sávos fénycsöveket használnak. 860 vagy 865 típusszámút, azaz háromsávos 6500 kelvinest. És maximum egy évig használják, mert a spektrum változik idővel. Ezek a csövek nem a legolcsóbb teszkós valamik, de azért nem is olyan drágák. Az akvarisztikai csövek töredékébe kerülnek. A T5 megoldás a jobb, a T8 világítótest beszerzése olcsóbb és egyszerűbb.
2012. okt. 26. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 bamboochatheone ***** válasza:
Azért a LED-eket sem kell leírni. Akár gyári tetőre is felragaszthatod és ekkora méretbe kb maximum 10.000 forint lenne beszerezni/beszerelni.
2012. okt. 26. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

És ha LED, akkor milyen legyen? Tudnátok linkelni akvárium üvegére felszerelhető komplett világítást ami szerintetek jó?


Azért hajlok felé, mert ugyan drága, de a fénycsövek sem olcsóak ha azt vesszük, hogy minimum évente cserélni kell és több is kell belőle:S Hosszú távon a LED-es megoldást gondolom pénztárca takarékosabbnak.

2012. okt. 26. 12:08
 9/11 YourDestiny ***** válasza:
Olyan fehér LED-szalagot keress, ami 6400 Kelvin körüli színhőmérsékletet tud. A 6000 alatti nem jó, daylight, tehát nappali fehér fénynek megfelelő fénye legyen.
2012. okt. 26. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A jelenlegi tetőd nem igazán alkalmas igényes növényekhez.

40 (45) cm-esből minimum kéne 3 db, az meg nem fér el.

A led úgy hülyeség ahogy van, azt azzal a lendülettel el is felejtheted, ahogy eszedbe jutott. Gyengék, nem sok mindent csinálnak, ráadásul kideríthetetlen a pontos spektrumuk.

Olyan fénycső nincs, amit évekig nem kell cserélni.

1 évente mindenképpen le kell cserélni, az 5 sávosokat illik félévente.

Nem azért mert kiég, hanem ahogy mondták is, eltolódik a spektrumuk, és elalgásítanak.

Én biztos hogy ilyet használnék, ezt neked találták ki:

[link]

2012. okt. 26. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!