Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A feltétlenül kell élő növény...

A feltétlenül kell élő növény az akváriumba?

Figyelt kérdés
Guppikat tartanék benne.
2013. jan. 17. 18:24
 1/8 bamboochatheone ***** válasza:
Igen kell.
2013. jan. 17. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem csak hogy szebb, mint a mű, de a halaknak biztonságérzetet ad, el tudnak bújni közé. Arról nem is beszélve, hogy ezzel a természetes élőhelyükhöz hasonló teret lehet kialakítani.


Egyébként a sügeres akváriumok esetén előfordulhat, hogy nincs növény az akváriumban. De ott se minden fajnál, ha jól tudom.

2013. jan. 17. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Mással nem lehetne pótolni? Megcsinálom valami másból. Például: köveket és műnövényt rakok bele, és még oda teszem a kókuszhéját bújkálónak? Kérlek segítsetek:) Sajnos az élő növények világítása nem megoldható:(
2013. jan. 17. 19:06
 4/8 anonim ***** válasza:

2. válaszoló vagyok.

Úgy érted, hogy abszolút semmi világításod nem lesz az aksi felett? Az nem lesz túl jó. A műnövénnyel az a baj, hogy simán bealgásodik. Azt kb havonta ki kell szedni, és átpucolni. De az egész aksi barna algával lesz tele, ha nincs felette megfelelő világítás.


Ha van otthon egy sima asztali lámpád, akkor abba csavarj be egy ilyen kompakt fénycsövet, 6500K-est: [link]


Ezt tedd az aksi fölé, és az alap növények, mint pl az Anubias, jávai és gömbmoha megmarad alatta. És még nem is kerül sokba.


De ha semmiképp sem akarsz növényt, szerintem mondj le a guppikról, és tarts csigasügereket: [link]

Nekik nem kell növény, csak sziklák, meg homok aljzat. Ja, és üres csigaházak. Így néz ki egy alap csigasügeres akvárium: [link]

2013. jan. 17. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem akadékoskodásból, de miért nem megoldható?

Csak áram kell hozzá, az meg amúgy is kell, anélkül úgy sem tudsz akváriumot üzemeltetni.

Egyébként végül is megoldható nélküle, csak kicsit rizikósabb, melósabb, meg elég gagyi.

2013. jan. 17. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
...meg világítás nélkül nem is látsz túl sokat az akváriumból.
2013. jan. 17. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Akkor fogok venni a jávai mohát. Az asztali lámpába befogom tenni az égőt, amit a második válaszoló mondott. Lehet máshol is venni ilyen égőt?
2013. jan. 17. 19:53
 8/8 anonim ***** válasza:
Biztos lehet kapni, de hogy hol, az jó kérdés. Én még sose kerestem, de ha van valami világítástechnikai bolt a környékeden, kérdezz rá, hátha van nekik. Vagy akvarisztikai boltban is lehet érdeklődni, hátha.
2013. jan. 17. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!