Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A guppinak feltétlenül kell...

A guppinak feltétlenül kell levegőztető?

Figyelt kérdés
Valahol olvastam, hogy meg van levegőztető nélkül is. Elég neki csak a szűrő? Azt szeretném mondani, hogy műnövény lesz az akváriumba. Kérlek ne szóljatok le, hogy miért nem igazi növényt teszek bele. A guppiknak meg lesz az elegendő oxigénük, ha csak szűrőt veszek nekik?
2013. jan. 18. 20:56
 1/8 anonim ***** válasza:
41%
igen jó csak a szűrő is. meg az se baj ha műnövény lesz benne az élőt nem elég csak megvenni fent is kell tartani ami plusz költség . aksid hány literes lesz ?
2013. jan. 18. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Pendulum92 ***** válasza:

A legtöbb belső szűrő levegőztet is. Ha nem, a csövét úgy állítsd be, hogy mozgassa a felszínt, így is elég sok oxigén oldódik be.


Nem akarlak leszólni, de műnövényről lebeszélnélek.

Nem csak hogy nem esztétikus, hanem giccses.

A műnövény nem köt meg semennyi nitritet, nitrátot( most nem tudom melyiket).Nagyon hasznos az élő növény, és szép is, és oxigént is termel.


Ha a világításod nincs elég élő növényre, akkor a hólyagos vízikelyhet tudom javasolni, ez elég árnyéktűrő faj is, és szerintem szép is.

2013. jan. 18. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 YourDestiny ***** válasza:
Elég a szűrő, csak a kifolyó víz hullámoztassa a vífelszínt. Amúgy az műanyag növényről én is lebeszélnélek. Az élő növény segít neked a víz élhetőnek tartásában. Egyes puhább levelű műnövényeket információim szerint valamiféle savval vagy más vegyszerrel kezelnek/puhítanak, nem tudom ezzel tisztában vagy-e. Én az ilyenekben sohasem hiszek, sose tudja az ember, mikor mi oldódik/szabadul ki belőle. Ha veszel, akkor keményebbet vegyél, de ne olyat, ami vág, mint a penge :-)
2013. jan. 18. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Igen a műnövény nem esztétikus, és giccses is és az is igaz hogy az élő hasznos , de az is plusz költség és nem mindenki engedheti meg magának mert egy igényes folyékony növénytáp 100 ml eres több mint 1000 ft és az 2 hét alatt el is fogy
2013. jan. 18. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 bamboochatheone ***** válasza:
Egy Neptun növénytáp kb 300 forint és 200 literre elég, ami ilyen növényekhez kb fél évig kitart. A szűrőt a nap 24 órájában járasd ne csak nappal!
2013. jan. 18. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Pendulum92 ***** válasza:
Nem drágák a növénytápsók, sem a növények, néha még ingyen is lehet kapni.
2013. jan. 18. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
én tetraplant plantamin nevű növénytápot használok 100 ml es 1100ft
2013. jan. 18. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Pendulum92 ***** válasza:
Ismerek olyat aki nem is használ tápsót és nőnek nála a hólyagos vízikelyhek mint a gombák... nem szükséges a legdrágább, max a nagyon igényes fajoknak.
2013. jan. 18. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!