Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Melyik a hatásosabb darakór...

Melyik a hatásosabb darakór ellen, a Sera Costapur vagy a malachitzőld?

Figyelt kérdés
A Sera C. azt mondják kiváló erre, a malachit mondata meg úgy kezdődik: ,,Akváriumi díszhalak külső paraziták,-KÜLÖNÖSEN DARAKÓR-okozta fertőzéseink kezelésére szolgáló készítmény. Új halak betelepítésekor..." Tehát ez is azt állítja magáról hogy hatékony. Akkor most melyik a jobb?
2013. jan. 21. 17:25
 1/7 Ricsikee1997 ***** válasza:
0%
én a helyedbe " Metilénkék"-szert alkalmaznék az hasznos
2013. jan. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 YourDestiny ***** válasza:
A malachit-ot sokan ellenzik a réztartalma miatt. Én személy szerint az egyetlen szer, amiben megbízok, nekem sose kellett a sok agyonreklámozott lötty. Érzékenyebb halaknál fele adagban kell alkalmazni, kicsi hátránya, hogy megfoghatja a világos berendezést. Igaz rég, de több alkalommal is kezeltem már malachittal halat, köztük érzékenyebb fajokat is, és sose hullottak el tőle.
2013. jan. 21. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Én meg felmelegíteném a vizet 30fokosra mert csak így tudsz megszabadulni a parazitáktól.Ezek a szerek azért kellenek,hogy a halaidon keletkezett sebek ne fertőzzönek el.
2013. jan. 21. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 YourDestiny ***** válasza:
26 fokon is meg lehet tőlük szabadulni, csak sokkal lassabban megy végbe az osztódási ciklus.
2013. jan. 21. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A costapur, mivel az egyik fő összetevője a malachitzöld, a másik pedig a metilinkék.

De ha már valami, akkor parakill, abban is megvan a két összetevő, és tizedannyiba kerül, mint a costapur.

2013. jan. 21. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
De akkor nem mindegy ha a két szert összekeverem? és akkor még olcsóbb lesz!
2013. jan. 21. 20:16
 7/7 YourDestiny ***** válasza:
Ne keverj össze semmit.
2013. jan. 21. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!