Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az Ichthyophthirius multifilii...

Az Ichthyophthirius multifiliis, azaz a darakórt okozó egysejtű,2 nap után biztosan elpusztul halak nélkül?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert mindenhol azt olvastam, hogy 2 nap után elpusztul, de ez főleg hőmérséklettől függ, nem?

Mert, ha az akvárium vize csak 20 fokos, akkor még 2 nap után sem pusztul el, mert tovább tart a fejlődése. Vagy ezt csak a vízben úszó egysejtűre gondolják?


És még egy régebbi kérdésem az volt, hogy élősködhet-e csigákon. Örülnék, ha valki még erre is válaszolna! :)



2012. dec. 31. 14:42
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem hinném, hogy 2 nap alatt elpusztulna, a kezelés is többször, 2-3 szor 3 napból áll.

Halak nélkül is várnék minimum 6 napot. Amiket találni lehet források ezzel kapcsolatban, az sem egyértelmű, szóval akárhol is olvastad a 2 napot, az nem biztos!

Nem lehet ilyen konkrétan megállapítani.

Szerintem még a hőmérsékleten kívül is befolyásolhatja más dolog is.

Szóval ha ilyen határozottan 2 napot írtak, akkor az valószínűleg csak az épp úszkálókra vonatkozik.


Egyébként több helyen lehet találkozni fórumokon olyannal is, hogy a kezelésre is egyre rosszabbul reagál. Valahogy nehezebben múlik el. Lehet hogy csak beképzelem, de elképzelhető, hogy az is ellenállóbbá válik idővel.


A csigás kérdésre emlékszem, akkor se tudtam, most se tudom, úgyhogy annak én is örülnék, ha valaki tudná. :)

2012. dec. 31. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Sajnos nálam is valami ellenállóbb lehetett egyszer... Valahol, egy serás oldalon talán olvastam, hogy van úgy, hogy nagyon ellenálló. :(

2012. dec. 31. 15:02
 3/5 Platypus ***** válasza:
25 fokon halak nélkül elpusztul 2 nap alatt a szabadon úszó forma. 20 fokon biztos, hogy több idő kell, de hogy mennyivel, azt passzolom. Puhatestűeken elvileg nem élősködik.
2012. dec. 31. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, és azt nem tudod, hogy ha nincs semmi élőlény az akváriumban a növényeken kívül, akkor miért mutatható ki? Ilyenkor minn élősdködik?
2013. jan. 1. 18:12
 5/5 Platypus ***** válasza:

Elvileg semmin, nem életképes gazda nélkül. Egészséges halakon viszont könnyen jelen lehet, nem mindig okoz betegséget. Például olyan akváriumokban is előjöhet, ahová évek óta nem érkezett új élőlény. Ilyenkor általában valami komoly stresszhatás előzi meg.

30 fokon a kórokozó leáll a szaporodással, és idővel kipurcan az összes, de ez már a legtöbb halnak sem tesz jót.

2013. jan. 2. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!