Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az Ichthyophthirius multifilii...

Az Ichthyophthirius multifiliis, azaz a darakórt okozó egysejtű, élősködhet a csigákon?

Figyelt kérdés
Vagyis ha az akváriumban nem lenne hal csak hólyagcsiga 2 nap alatt, elpusztulna ez az egysejtű?

2012. dec. 10. 20:41
 1/5 YourDestiny ***** válasza:
Ezek a paraziták minimális mennyiségben mindig ott vannak a vízben. A baj akkor van, ha egy hal immunrendszere bármilyen oknál fogva (stressz, rossz vízminőség, stb.) legyengül. A gyenge halon kifognak, ezt követően szaporodnak el.
2012. dec. 10. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, de ha az akváriumban nem lenne hal akkor miből tudna élni? Mondjuk egy növényes akváriumban, élőlények nélkül miből él?
2012. dec. 10. 21:26
 3/5 YourDestiny ***** válasza:

Sajnos nekem is csak információim vannak ezzel kapcsolatban. Élőlények nélkül valószínűleg a nagy részük elpusztul, ám valamilyen létszámban mégis kimutathatók. Hogy miért, sajnos nem tudom, talán majd egy lelkes biológus megírja.


Ha fertőzött vizet haltalanítottál, és csak csigáid vannak, én kezelném. Egyes halak, mint például a sügerek nem fogékonyak a betegségre, de botlottam már olyan esetbe, hogy egy eleve egészségesnek látszó harcsa érkezés után kipöttyöződött. El lett különítve, de aztán a sügereket is el kellett, mert tök hülyén úsztak, ráncigálták a fejüket úszás közben, és nem múlt. Valószínűleg a bélrendszerükben voltak jelen. Élőlény nélküli akváriumba két nap után kerülhetnének halak, nekem anno bevált módszer volt, sose vegyszereztem. Sót használtam, ami bár nem öli meg, de megelőzésnek jó lehet, elnyomja őket. Nem szeretik...

2012. dec. 10. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha karatnénozod a növényt (külön rakod egy vödörbe) ott 3 nap alatt megdöglik.
2012. dec. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi!
2012. dec. 10. 21:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!