Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit szóltok ehhez az összeállí...

Mit szóltok ehhez az összeállításhoz?

Figyelt kérdés

Van egy 30l-es akváriumom, ilyen: [link]


Jelenleg 1 hete megy üresjáratban indítás után, szóval még van 3 hetem kifundálni, hogy milyen lakók költözzenek be.

Egy fix dolog van, hogy egy csapat garnéla lesz benne. vagy Red Cherry, vagy indiai zebra garnéla 8 db induló csapat.

És a későbbiekben még tervezek mellé egy csapat (4-5db) törpe páncélos harcsát, vagy törpe szívóharcsát.

Nézegettem közben a nanohalak között is. Nagyon megtetszett az amanda lazac, a Boraras Urophthalmoides, a Pseudomugil gertrudae, a Gold Ring Danio és a Galaxy Razbóra.


A kérdésem az lenne, hogy egy csapat garnéla és törpe harcsa mellé még berakhatok majd egy csapat nanohalat a fent felsoroltak valamelyikéből? Ha igen, hány darab az ideális? Ti melyiket ajánljátok? Mennyire gyakoriak ezek a halak a kereskedésekben?

És még valami, ami nem elhanyagolható kérdés: ti milyen sorrendben telepítenétek be az akváriumba ezeket a lakókat? És milyen időközönként? Mondjuk havonta egy csapat?


Válaszaitokat előre is köszönöm.



2013. jan. 21. 19:12
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a garnélák mell max 3 harcsát betehetsz de a lazacok razbórák szerintem nem 30 literbe valóak.Az meg hogy mennyire gyakoriak az helytől függ.
2013. jan. 21. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

És szerinted hány literben lehetne ezeket a nano halakat tartani? Ezek szerint a diszhal.info-nak és az akvafarm.hu-nak nem lehet hinni?


Én úgy gondoltam, hogy a garnik és a harcsák lenn a talaj közelében lennének, egy csapat nanohal meg az aksi felső részében. Ezek szerint ez elvetélt ötlet?

2013. jan. 21. 19:48
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én a harcsákat kihagynám. Szerintem a legjobban egy csapat red cherry, és 5-6 amanda lazac mutatna.
2013. jan. 21. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ja, és ajánlatos a garnikkal kezdeni.
2013. jan. 21. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha túltelepíted, egyenként el fognak hullani, addig amíg már csak olyan kevés állat marad benne, amit az akvárium elbír.
2013. jan. 21. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Max 1 csapat hal + 1 csapat garni férhet bele.
2013. jan. 21. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az elképzelésedhez 50-60 liter kellene.

30 liter reális egy szűk nanohalcsapatnak, de nem garnélákkal és harcsákkal.

A felsorold halaid közül a Danion kívül mind beszerezhető az aquadepoban, bár borarasból csak brigittae van, ami ugye lágyvizes (mondjuk ott csapvízben tartják, ahhoz vannak szoktatva, mert lágyvízből a legtöbb vásárlónál elpusztulna). Galaxyt én csak tenyésztőtől vennék, akvarista.hu-n néha bele lehet futni, a boltba kerülők nagy része halálra van ítélve, mert többnyire vadonfogott. Szerencsére már sikerült szaporítani itthon is, úgyhogy remélhetőleg biztonságba kerül az állomány.

2013. jan. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Nem állt szándékomban a túltelepítés, ezért is kérdeztem rá itt, tudom, hogy jó válaszokat kapok a gyakorin.


Egyébként az eredeti elképzelésem az volt, hogy garnélás akvárium lesz belőle. A nanohalakra ráakadtam egy oldalon, és gondoltam rákérdezek, hogy elég-e a hely. Ezek szerint nem. Na mindegy, maradok az A tervnél, a garnélás akváriumnál.

2013. jan. 22. 08:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!