Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Sziámi harcos halat mivel...

Sziámi harcos halat mivel tarthatok együtt?

Figyelt kérdés

tudom, hogy már sok ilyen nyitott fórum van, szóval légyszi ne linkeket adjatok majd, hanem szöveget.

tehát akarok venni egy 54 literes akváriumot, és abban szeretnék tartani 1 hím és 1 nőstény sziámi harcoshalat, és kb 10-15 vörös neonhalat mellé. szerintetek az jól működne? és még miket tehetnék bele?



2012. dec. 7. 21:55
 1/8 bamboochatheone ***** válasza:
73%
Nem. A harcoshalat 1 hím/3 nőstény arányban lehet tartani rengeteg búvóhellyel. Vörösneon nem való ilyen méretbe mert csak 80 centi hossztól tartható. Inkább legyen 8 zebradánió.
2012. dec. 7. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
és a mérete az megfelelne 1/3 harcoshalnak, vagy olvastam olyat, hogy 1/2 arányhoz, kb 60 liter kell... az nem jó,
2012. dec. 7. 22:22
 3/8 bamboochatheone ***** válasza:
Érdemesebb 3 nőstényt tartani de még azzal is elég rizikós.
2012. dec. 7. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
az miért jobb ha több a nőstény,
2012. dec. 7. 23:56
 5/8 anonim ***** válasza:

A bettákat nem párban kell tartani.

1 hímhez több nőstény kell, de még akkor is kell szerencse az együtt tartásukhoz.

Általában külön szokták tartani a nemeket.

15 vörösneonhoz önmagában kell egy 100 literes akvárium.

Ehhez a felálláshoz, amit te akarsz, minimum dupla ekkora akvárium kéne.

54 literben elfér mondjuk 1 hím betta, meg 8 sárga fantom lazac.

2012. dec. 8. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én tartok egyben 50 literben 1 hímet és két csaj bettát. Igazából elég sok hasonló méretű akváriumba raktunk már ilyen párosítást. Persze ez azért csak úgy működik szerintem, ha a nőstények már ott vannak, és abba a közegbe kerül be a hím. Ha a hím az első, és utána pakoljuk be a lányokat, akkor lehetnek gondok.


Ezt meg hogy "3 lánnyal nagy helyen kell tartani." Ez a fogalmazás mód kicsit fura, mivel semmilyen törvénykönyvben sincs leírva, hogyan kell bettát tartani. Inkább "Ajánlott(!!!) 3 lánnyal nagy helyen tartani." :)


De vigyázni kell rájuk, mert ha nagyon tépi a csajokat a hím, azonnal szét kell szedni, mert semmi jó nem lesz a vége.

2012. dec. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 YourDestiny ***** válasza:
Halálkamra. A vörös neonnak eleve kicsi az akvárium, és hasonló méretű halakból is legfeljebb 8-10 halat bír el, jól méretezett szűréssel. A két betta nem valósítható meg, ne is gondolj rá.
2012. dec. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Én azt ajánlanám ha nem akarsz mindenképpen szaporulatot akkor csak egy hímet vegyél és valami kicsit nekem 10 guppival tökéletesen elvan kicsi volt amikor közéjük került és teljesen úgy viselkedik mint ők együtt úszik,eszik velük stb...
2014. dec. 22. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!