Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tervezek, hogy veszek egy 112...

Tervezek, hogy veszek egy 112 literes akváriumot, hogy? Csinálljam?

Figyelt kérdés
milyen növényeket tegyek bele? a halak ugy tervezem, hogy kb 5 darab guppi 3 lány-2 fiu, kb 15-20 nörös neon, és 2vagy3 lány sziámi harcoshal, és 1 hím. milyen sorrandbe kéne őket betenni? mennyi időközzel, és a harcoshalakat azt mindenképp szeretném, és még milyen fajokat tehetek bele?

2012. dec. 9. 16:18
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
ja és egy páralgaevőt is...
2012. dec. 9. 16:21
 2/23 anonim ***** válasza:

a 20db neon és a harcoshal bőven elég bele. Viszont én mindenképp tennék bele 2-3db kisebb algaevőt és 2-3db kisebb páncélosharcsát ezek szépen kitakarítják az akváriumba az algát és a lehulló eleséget.

Nővényeket a saját ízlésed szerint tegyél bele .

Én az akvárium 2 szélére tennék nagyobb levelű nővényeket pl Anubias hastifolia vagy Hygrophila corymbosa az akvárium közepére meg jávai mohát ültetnék

2012. dec. 9. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:

páncélos harcsából a Corydoras zygatus jó választás

algaevőből meg Ancistrus cirrhosus

mind a két hal igen hasznos könnyen szaporodó olcsó és nem nőnek nagyra

remélem tudtam segíteni :)

2012. dec. 9. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:

Ha akvárium szettet veszel, abba kevés lesz a fény, ezért csak olyan alacsony fényigényű növényeket rakhatsz bele, mint pl anubias, gömbmoha, hólyagos vizikehely, microsorum. Ha olcsó kavicsot raksz bele, pl bazalt vagy apró sóder, akkor csak a tetejére tudod rádobálni a növényeket, nem elásni, illetve rá tudod kötni damillal a növényeket egy nagyobb kőre, vasfára úgy, hogy a gyökerük szabadon lebegjen a vízben és akkor életben maradnak.


Másik megoldás, kicsit drágább, de jobb, ha külön veszel akváriumot és külön a lámpát pl egy ilyet

[link]

Akkor lesz egy erősebb fényed, ami alá vehetsz többféle növényt is, pl vizi hortenzia, ludvigia repens.

És ha nem kavicsot raksz az aljára, hanem növényes talajt, de ebből kéne vagy 2 zsák. pl [link]

Ebben jobban megélnek a növények, ebbe el lehet ásni mindent, pl criptocorine, vallisneria, bacopa monnieri és egyebeket is.


A víz tetején pedig úszónövénynek jól mutat a Limnobium laevigatum. Ha elszaporodik, a neonhalak kifejezetten szeretik, mert alatta úsznak, és felülről ad nekik egy biztonságérzetet.

2012. dec. 9. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

köszönöm, az eddigi tanácsokat, de még azt mindig kérném, hogy a halak betelepítésének a sorrendjében is segítsetek kicsit, mert pl hallottam, hogy a sziámi harcoshalaknál sokkal előnyösebb elösszőr a nőstényt betenni, és csak késövv a hímet, de azt már nem írták, hogy mennyi lehggyen az idő külömbség, és a külömböző halfajokat sem tudom, hogy hogy tegyem bele, egyszerre, vagy hagyjak nekik időt míg megszokják, és csak egy bizonyos idő után a következő fajt.

A talajjal kapcsolatban is lenne még pár kérdésem, hogy azt hogyazn csinállajm, elösszőr valami növényi földet, amiben elültetem a növényeket, és arra rűá a kavicsot, illetve, hogy nincs e valami jóféle, de olcsóbb növénytalaj, mert nem szeretnék az aksi megvétele után, még rögtön 15 k-t rákölteni csak a talajra.

2012. dec. 9. 16:55
 6/23 anonim ***** válasza:

Ez alapból túl sok hal, ezzel hiába is tervezel, melyiket mikor raknád bele, ennyi halat nem bír el ekkora akvárium.

Gyakorlatilag a 20 v.neon, 5 guppi, meg 2 nagy algázó leterheli a vizet.

és akkor még ott lennének a betták, ami viszonylag nagytestű, nagyétkű, sokat ürítő halak.

Mindenből kevesebb kéne.

Vagy más összeállítás.

Guppikat pl nem is raknék, 2 hímhez kevés 3 nőstény, inkább 5-6 kéne, de azok meg annyit szülnének, hogy hamar tele lenne az aksi.

1 hét eltéréssel rakd be őket, hogy a szűrő alkalmazkodjon a több halhoz.

A bettáknál mindegy, ott az adott egyedeken, meg a szerencsén is sok múlik.

Lehet, hogy egyszerre berakva se lesz semmi baj, lehet, hogy akármennyit vársz, fél nap alatt szétkapják egymást. Nem lehet előre megmondani.

2012. dec. 9. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

Ha gyári világításod lesz, nem kell sokat tökölni az aljzattal, 0,3 w/l-nél úgyis csak lassan növő, strapabíró növényeket tarthatsz, amik nem föltétlenül igényelnek kimagaslóan jó aljzatot.

Vehetsz bele akármilyen 1-2 mm átmérőjű homokot, vagy bazaltot.

Vagy ha jobbat akarsz, akkor valami olcsóbb égetett agyag aljzatot, pl

[link]

Nem föltétlenül kell alá semmi, nem lesz akkora fényed, hogy ki tudd használni. Lehet venni jó gyökértápokat tablettába, amiket belenyomsz az aljzatba, és kész.

Vagy veszel pl komplett talajt, amiben van némi táp is, és nem kell rá semmi aljzat:

[link]

2012. dec. 9. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

értem. és a víz keménységét, ph értékt, hogy tudom szabályozni, és mikkel mérjem, és még mik azok, amiket tudni kell,

A gömbmohával kapcsolatba is lenne egy kérdésem, hogy azt hogy kell betelepíteni, egy kőre kell rátenni, vagy az ugy spontán, magától lesz olyan alaku,

2012. dec. 9. 17:24
 9/23 anonim ***** válasza:

vannak akvárium víztesztek azokkal tökéletesen tudod mérni és vannak vegyszerek amikkel be lehet állítani a kívánt vízminőséget (én ezeket nem szeretem ) az összes halam tökéletesen érzi magát a Budapesti csapvízben

a gömbmohát meg gömbként veszed meg egyszerűen csak bedobod a vízbe és elvan ha szaporítani akarod akkor 2-4felé elvágod és idővel gömb alakja lesz

2012. dec. 9. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
köszönöm, és a növények nem befolyásolják a viz értékeit,
2012. dec. 9. 17:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!