Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tippek egy kezdő akvaristának?

Vasutember kérdése:

Tippek egy kezdő akvaristának?

Figyelt kérdés

akvárium mérete:73cm(hossz) x 40cm(mag) x 36cm(szél)

üvegtető van

világítás:Polylux xl FT8/18W/860 házilag csinált almaturában

szűrő:Hydor Crystal 4 (ma rendeltem meg)

fűtés:aquael AQ-100 26 fokra beállítva

növény: kétféle hínár



2013. jan. 25. 13:40
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Úgy döntöttem hogy egyenlőre hanyagolom a lámpa dolgot,inkább veszek bele kis fényigényű növényeket (a "mohás aksik" mindig is jobban tetszettek a hínárokat meg elteszem aztán majd tavasszal kirakom a kerti tóba)

Ahhoz elég a mostani világítás is,nem?

2013. jan. 26. 09:13
 12/20 YourDestiny ***** válasza:
Az akvárium bruttó 106 liter, ha jól számolom. Sajnos a 18 Watt még mohának se biztos, hogy elég lesz. Ez annyira kevés, mintha ott se lenne. Ha gyári tető, akkor fényterelőzd ki (tükörfóliával, öntapadóssal, az időtálló), úgy nagyobb esély, hogy bármi is megmarad.
2013. jan. 26. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

itt egy kép a lámpáról:

[link]

azon gondolkozom hogy úgyis van villanyszerelő ismerősöm esetleg megcsináltatom hogy 2 fénycsövesre aztán teszek bele Sera Plant color T8-t

2013. jan. 26. 15:56
 14/20 YourDestiny ***** válasza:

Sera fénycsövet ne vegyél, mert fél év után kidobhatod. Legalja minőség. Meg egyébként is, a növényes fénycsöveknek nem látom túl nagy előnyét. A daylight-al ugyanazt éred el. Igaz, nem sugároz annyit a növényeknek megfelelő tartományban, de a fényere a 2-2,5-szerese, szóval ugyanott vagy. Kivétel, ha buksz a rózsaszínt fényt adó csövekre :)


A lámpában úgy látom alufólia van. Hát... az is valami, csak hamar megmattul, plusz be fog sárgulni idővel.

2013. jan. 26. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
akkor ha megrendelem amit ajámlottál az már jó lesz?
2013. jan. 26. 16:44
 16/20 YourDestiny ***** válasza:

Ha nem akarsz kizárólag tetővilágítást, és megfelel a lámpa, és persze van is rá keret, egy jó választás lehet. Ár/érték arányban is jó. 2x24 Watt a te esetedben már közepes világításnak is megfelel.


Hogy a belseje mit rejt, nem tudom. Mindenesetre a véleményeknél időnkénti felvillanást emlegetnek, fusd át. Ebből arra tudok gondolni, hogy talán nem elektronikus előtéttel szerelt. Erre rá lehet kérdezni. Természetesen ettől még a lámpa nem rossz.

2013. jan. 26. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 YourDestiny ***** válasza:

Viszont én a helyedben simán átalakítanám a tetőt 2x18 vagy 3x18 Wattra. Lényegében csak egy elektronikus előtét kell. Ha van üvegtető, a páramentes foglalat se fontos. Fele összegből ki lehet hozni.


Előtét:


[link]


vagy


[link]

2013. jan. 26. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

természetesen most pont nincs nekik de találtam másikat,ehhez mit szólsz?

[link]

2013. jan. 26. 16:54
 19/20 YourDestiny ***** válasza:

[link]


Veszel még két foglalatot a másik csőre is, bekötöd és kész is van.

2013. jan. 26. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
úgy tűnik nem maradt más
2013. jan. 26. 17:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!