Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tudnátok segíteni? Pusztulnak...

Hermeczke kérdése:

Tudnátok segíteni? Pusztulnak a halaink!

Figyelt kérdés
Sziasztok! Kezdő vagyok még és kéne egy kis szakmai segítség. 1 hónapja üzemeltem be az akváriumomat egy kb. 60 L-est. Hagytam hogy menjen szépen, alakuljon a baktérium flóra. Vettünk növényt szépen összeállítottuk. Kaptunk 2 teszthalat (Danio), hogy lássuk, hogyan tetszik nekik a környezet. Nagyon jól elvoltak úgyhogy beruháztunk 10 neon halra vettünk 2 bettát meg 2 vitorláshalat. Szépen úgy ahogy kell zacsiztól tettük az akváriumba hogy átvegye a hőmérsékletet és időnként öntöttünk hozzá az akvárium vizéből, majd beletettük az akváriumba őket, de nem azzal a vízzel amivel hoztuk őket. Kb 1 hét után észrevettük hogy a hím bettán érdekes "pókháló szerű" valami van. Azt hittük a növényről tapadt rá valami csak miután elkezdtünk kutatni akkor derült ki hogy halpenész. Mire kezdeni tudtunk volna vele valamit sajna elpusztult. Külön volt téve, bár szerintem már túl későn. A nőstény is elkapta, amint észrevettük elkezdtük kezelni Serra Mycopurral, különtettük, de másnapra ő is elpusztult. Mondták, hogy kezeljük vele a biztonság kedvéért az egész akváriumot. Így is tettünk, utánna 20%-os vízcsere (mint minden héten 1X). 2 nap múlva a neon halainkon észrevettünk fehér kis pontokat. Megint azt mondták kezeljük ezzel a Serra M.-al ám sajnos elpusztult mind. Nem tudom mit csinálunk rosszul, és ebben kérném a segítségeteket! Mit csináljunk másképp? Mi lehet a baj? A szűrőt most takarítottuk ki mert azt olvastuk hogy az első 1 hónapban nem kell tisztítani. Szóval hálás lennék a hasznos tanácsokért! Előre is nagyon szépen köszönöm!!!!

2013. jan. 25. 16:37
 1/9 _.-Akv-._ ***** válasza:
2013. jan. 25. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Túl sok halat vettetek egyszerre. Leromlott a vízminőség. Innentől kezdve mindegy mit öntötök a vízbe :(


Akv linkjeit olvasd el, a felsoroltak közül egyedül a betta való 60 literbe, a vitorlások túl nagyok lesznek, a neonok túl aktívak.


Ha újrakezditek, gondolkodjatok picike halakban: [link] (lehetőleg a csapvízben tartható feliratúak közül) és fokozatosan telepítsétek őket, hogy a biológiai szűrés igazodni tudjon a nagyobb terheléshez.

2013. jan. 25. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Akkor kezdjük :)

A baktériumflóra a semmitől nem tud elszaporodni. Valamivel azokat is etetni kell.

Dániókból még tesznek sem tartunk 2 db-ot! Rajhalak, nekik ez kínzás, semmilyen természetes viselkedést nem mutat 1 pár.

Ennyi halat ilyen kis akváriumba nem lehet egyszerre telepíteni.

Alig volt lebontóbaktériumod, és pillanatok alatt túlterhelted a vizet.

Ráadásul olyan halakkal, amik közel sem ebbe a méretbe valók.

Ilyen körülmények között úgy legyengülnek, hogy ha nem kapnak végzetes mérgezést, akkor valamilyen kórokozó végez velük.


Először is tervezd újra az akváriumot. Milyen stílusút akarsz, milyen halakkal, növényekkel.

Járj utána a tartandó élőlények igényeinek.

Olyanokat válogass össze, aminek ki tudod elégíteni az igényeit, jól megférnek egymással.

[link]

[link]


Rendezd be az akváriumot a kiválasztott élőlényeknek megfelelő dekorációval, aljzattal, stb..


Indítsd újra az akváriumot, ültess bele a fényerőhöz illő növényeket!

Aztán járasd egy hónapig, és az utolsó 2-3 hétben kezdj el minimális fagyasztott kaját szórni a vízbe.

Utána jöhet bele az első kisebb adag hal.

Tartsd őket minőségi étrenden, kerüld a túletetést.


(És erről ugyan nem esett szó, de hasznos lehet ha a szűrőkapacitásodnak is utána jársz elég e, mert itt is sok probléma szokott lenni.)

2013. jan. 25. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Se neon se vitorlás nem való ilyen méretű akváriumba!!!Meg gondolom a szűrődnek se a legjobb a teljesítménye!
2013. jan. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 YourDestiny ***** válasza:

Előttem már leírták a fő bakikat. Ám a szűrésről még írhatnál egy keveset. Ez a legfontosabb. A mechanikai szűrés csak másodlagos, ami fontos, a biológiai szűréssel mindenképp tisztában kell lenned. Ezt olvasd el, szánj rá időt:


[link]

2013. jan. 25. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a kommenteket! Sokat segítettetek! A szűrőnk ami van Aquarel model Fan-mini plus 230V 50Hz 4,2W. A kereskedésben mondták, hogy ez elég lesz, mivel kezdő vagyok nem nagyon vágtam mekkora teljesítményű jó ehhez az akváriumhoz. Meg utána néztünk a vitorlás halaknak is, hogy mekkorák lesznek, de a kereskedésben mondták, hogy 2 simán elvan ekkorában szóval ezért vettük. Igyekszem akkor jobban odafigyelni, ne vegyek egyszerre több fajta halat! Köszönöm még egyszer a segítségeteket!!
2013. jan. 26. 11:19
 7/9 anonim ***** válasza:

Az eladók leginkább az eladáshoz értenek, az akvarisztikához kevésbé, sokszor azt se tudják, hogy rossz dolgokat tanácsolnak.

Gondolom 54 literes az akvárium.

Oda aquaelből a fan 2 kéne, annak már elég nagy szűrőtérfogata van.

Csakhogy elég vékony hosszú alakú szűrő, és a fan 2 nem nagyon fér el hosszában egy 54-es akváriumban.

Ilyesmi szűrő kéne neked:

[link] vagy

[link]


Utóbbinak mégnagyobb a szűrőtérfogata a vízforgatását viszont nem kell maximumon használni.


De a mostanit mindenképpen le kéne cserélni. 25-30 literig jó. A fan 1 olyan 40-45 literig, szóval a mostani gyenge.

Gondolom még garanciás, próbáld meg levásárolni valami jobbra.

2013. jan. 26. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 YourDestiny ***** válasza:
Na látod, a jelenlegi szűrő felér a nullával. Olyan 20 literig jó. Nem a teljesítmény a gond, hanem a kis szűrőfelület (jelen aktuális esetben a parányi, jelentéktelen méretű szivacs).
2013. jan. 26. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Pendulum92 ***** válasza:

Ha nincs pénzed külsőre, tedd azt amit én: Az aquael-t használd fel biológiai szűrőhöz. Ez annyi tesz, hogy veszel egy nagy szivacsot a legsűrűbből(vágatsz), kb akkorát, ami elfér az oldalüvegen egy másik szűrővel együtt. A szivacsba vágj egy lyukat késsel, és tedd bele az aquael pumpát. Ezen a viszonylag nagyobb felületen így eltudnak szaporodni a bacik, és az aquael pont elég áramlást biztosít nekik, tehát lesz biológiai szűrésed is.


Ehhez venned kell egy kb 6-700 l/h -ás szűrőt, amivel a nagyobb szennyeződéseket szűrheted ki, és ami áramoltatja a vizet.


Nekem 72L-ben van egy sera fil 120-as 700 l/h, és egy 2 dm3(liter)-es szivacs aquael fan-2 pumpával.

2013. jan. 26. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!