Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért pusztulnak el a halaink?...

Miért pusztulnak el a halaink? SOS!

Figyelt kérdés

Tegnapelött lettek halaink, a páromnak vettem öket karácsonyra!

Van egy 21 L-es akvárium, abba vettem kavicsot, neont, esöztetöt, melegitöt!

Kimostam az akváriumot, utána alaposan kiöblitettem!

Beletettük a kavicsot, kagylóhéjakt, csigaházat, köveket,majd bele a tartozékokat, és lassan töltöttük meg langyos vizzel, addig a halak zacsiban voltak!

Sajnos nem volt lehetöségem arra, hogy álljon a viz, ezért kb 1-2 óra múlva beleraktuk a halak!

A viz akkor volt 22fokos, este vettünk még nekik münövényt ilyen elbújós házikóval!

Kaptak enni, ettek rendesen, nem volt semmi gond, aztán azóta dögledeznek a halak!

A 3 neonból van kettö, a balck molli is epusztult, meg kettö picike , név szerint nem tudom, ilyen narancssárgás szinük volt!

A 4.-ket most vettük ki!

Ma reggel a vizet 26fokra állitottuk, az esözeteö folyamatosan megy illetve az elmúlt éjszakákon nem volt bekapcsolva!

Ez az esöztetö aktiv szenes, és van hozzá egy vékony csö, amin kis lyukak vannak és ezeken jön ki a viz!

Fogalmam nincs mi lehet a gond!

Arra tippelek, hogy hideg a viz, vagy nem megfelelö a levegöztetés!

Ez a baktériumflóra vagy kultura persze nem tudott kialakulni, hiszen egyböl beleraktuk a halakat, az akváriumba!

Segitsetek mi lehet a gond!!!


2010. dec. 19. 00:02
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:

Mielött beleraktam a halakat, az akváriumba elötte zacsistól tettem öket a vizbe, hogy szokják a hömérsékletet!

Én már komolyan mondom nem tudom kinek, vagy mit higyjek el, van aki azt mondja 22fok elég, van aki szerint 26fokosnak kell lennie!

2010. dec. 19. 00:04
 2/28 anonim ***** válasza:
0%

A hőmérsékletigényük 24-28 ºC,szóval azzal nem lehet gond..

Talán az egyik hal beteg volt amit vettetek..

Lehet az utazástól is,könnyen bestresszelnek tőle.

Talán egy teljes vízcsere segít :/

2010. dec. 19. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:

Igen utazás-kicsit hideg volt mikor hoztam öket de törölközöbe voltak csavarva!

Itthon lebukfenceztek az asztalról,de nem tudom!

Mindegyikböl több volt, és egyedül a tapadóharcsa birja még, a megmaradt 2 neon most vigan uszkál, a többi meg az akvárium alján boklászik, de néha tesznek egy kört!

VIZCSERE?

Ne viccelj, tegnapelött volt minden!!!!

De azért köszi:)

2010. dec. 19. 00:17
 4/28 anonim ***** válasza:
0%
A vízcserét azért írtam,mertha valami kór szabadúlt el akkor az eltüntethető a vízcserével!!!Persze csak akkor ha már kinyiffant az a hal amelyik elterjesztette!!
2010. dec. 19. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
0%

Meg kell barátkozni a gondolattal...

Xifo(név szerint sárga)lehet a szállítás a gond...lehet a hőmérséklet változás(pláne ha hideg vízből langyosba tetted)Ami nehezen viselte az 2héten belül el fog hullani.mivel a csapvíz tiszta klór ezrt ajánlom a Klor-anti cseppeket ezt a hátuljá feltüntetett mennyiség szerint kell adagolni.Oxigén hiányuk 100%hogy nincsen,ha meg fogadod a tanácsom és ha látsz még Parakill-turbo-t vagy valami parazita betegséget kezelő gyógy cseppet ami nem túl drága vedd-meg és próbálkozz.Sajnálatos módon a mai állatkereskedésekben csak látszólag uralkodnak állatbarát körülmények.

legjobbakat és szép karácsonyt!

2010. dec. 19. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%

Valaki megkérdezte pár napja, milyen halak tarthatóak egy 21 l-es akváriumban, nem tudható, te voltál e. Annak az illetőnek is javasoltuk, hogy max. 1db hím Betta, de az is ideiglenesen, mert ha nőstényeket is akar mellé, hogy ne unatkozzon,(mert abba is képes belehalni) az már 60 L.


21 literes "akvárium" nem alkalmas halak tartására.

- Tartósan berendezve egy kis növényesnek lehet megcsinálni. Ha állatokat is akatok bele, max. 1-2 nem túl szapora fajta csiga, esetlen néhány garnéla jöhet szóba. (de akkor csiga nem).

- Ideiglenesen használva néhány fajnak megfelel szaporító medencének, vagy karanténozásra, betegség esetén.


Sajnos Magyarországon nem divat utána nézni a halak igényeinek, és mivel nem tudnak ugatni, vagy nyávogni, sokan azt hiszik, minden a legnagyobb rendben van. Nagyon káros, és egészségtelen sztereotípiák élnek az akvarisztikával kapcsolatban.


Hogy valamennyire érzékeltessem a helyzetet, talán "látványosabb", ha egy hasonlatot írok. Képzelj el egy 3*3 méteres szobát, ide bezárnának téged 2 eszkimóval, 3 agresszív afrikaival, 1 területvédő elmeháborodott közveszélyes kínaival, és 2 3percenként szaporodó indiaival.

Közületek, mindenki az AIDS utolsó stádiumában van. Ilyen körülmények között kell enni, sz@rni, szaporodni, stb.

Teljesen természetes, dolog, hogy el fognak pusztulni a halak, igazából az lenne csoda, ha életben maradnának.

A halaid tehát azért pusztulnak, mert egy felelőtlen állatkínzó vagy.

Ez Magyarországon 50.000 ft-os pénzbüntetéstől 2 évig terjedő szabadságvesztéssel lenne büntethető, ha a végrehajtó hatalom úgy végezné a munkáját, mint a törvényhozó, tehát jól.

Nekem sajnos, neked szerencsére nem így van.


A megoldásra 2 lehetőség van. Az egyiket már leírtam, növények, és 2 db. kis termetű garnéla.

A másik, gondold át, va e elég hely, anyagi fedezet, TÜRELEM, és TANULÁSI HAJLANDÓSÁG kialakítani egy 100 L körüli akváriumot. (egy kezdőnek ez a minimum, ha halat is akar, ennyi víz már kicsit stabilabb, nehezebb hibázni)

Ha a fenti feltételekre "igen" a válasz, akkor kezdjetek el tanulni, komolyan venni a halak telepítésének a tervezését, igényeinek figyelembevételét.

(ilyen halakat, ilyen formában pl. egy 100 literesbe se tehetsz, ugyanez lenne a végeredmény)

Sajnálom a halaid.

2010. dec. 19. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
0%

héé-hééé hárább az agrakkal...

(előzőnek írtam)a neon-black molli párosítás nagyon is jó sőőt,mint mondtam a hőmérséklet változás,kóros víz,szokatlan körülmények,stressz.ha a sárgásak puszultak el az annyit tesz hogy nem egymást ölték meg mivel a neon csapatban mozog és igen passzív hal,black molli kevésbé de az is csak a gyenge halakat támadja vagy a pusztulófélben lévőket(ne adj isten a kicsiket)

Minden esetre mielött veszel valamit tudd hogy vilyen hal fajtákkal lehet össze rakni mert ha nem teszed majd ők kitalálják ki illik az akváriumba és ki nem.

2010. dec. 19. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
klóros* (elnézést)
2010. dec. 19. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:

Hát lehet több oka is:


1.)

Az úton hideg volt, kb -6 fok, és kihűlt a vizük, és beraktad melegebb vízbe, nem bírták a hőingadozást.

Én úgy hoztam haza tegnap halakat hogy a kabátom alá betettem. Lehet hülyén néztem ki íz utcán, de így nem lett bajuk.


2.)

Nem biztos hogy a te hibád, az is lehet hogy volt közte egy beteg hal (darakóros, hasvízkóros...stb.) és mind elkapta a betegséget.


Ilyen esetre jó ha van otthon "sera bactopur" abból egy tablettát be lehet dobni a vízbe, az olyan általános baktérium ölő cucc. Másnap pedig egy 3/4-edes vízcsere.

Talán úgy ki tudod írtani a bacikat.

2010. dec. 19. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:

A válasz írója 17%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 00:53


Nem hátrább, joggal, okkal írtam, amit írtam!!!

Azért történtek a dolgok, amiket leírtam. Szükségszerű volt!

A kérdező örülhet, hogy jó esélyel megússza a bűntettet (ige, annak számít) büntetlenül!

Te pedig vele együtt elszégyelheted magad, hogy dilettánsként melléállsz az állatkínzásban.

2010. dec. 19. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!