Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 3D háttér készítés akváriumba?

3D háttér készítés akváriumba?

Figyelt kérdés

Gondoltam készítek a leendő akváriumomba egy 3D-s hátteret. A módszert nagyjából ismerem, hungarocell lap, formák kialakítása, csemperagasztós rétegek felvitele, majd az utolsónál színezővel együtt.

Egyik fontos kérdésem, hogy szükséges-e még egy műgyanta réteget is felvinni? OLvastam ezt is azt is. Elvileg a csemperagasztóból ki tud valami oldódni, ami lúgosítja a vizet.

Milyen csemperagasztót szabad, és milyet nem használni?


Technika elrejtésére készítenék helyet, de nem tudom mit használnak rácsként a víz átfolyására? (Talán szúnyoghálót? Ha igen azt is lekenik nagyon vékonyan csemperagasztóval? Mert általában egyezik a színűk a háttérrel)


Ha az akvárium mögé készítenék inkább valamit az sokkal kevésbé mutatna jól?



2013. jan. 25. 19:50
 1/10 _.-Akv-._ ***** válasza:
Én nem ajánlom a 3D hátteret, sok térfogatot elvesz az aksiból, meg ha egyszer ki akarod szedni nem tudod, vagy csúnya lesz utána. (Ragasztó)
2013. jan. 25. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én sem ajánlom, de én gyári hátteret vettem és kivehetőre csináltam (ragasztottam egy peremet az akváriumra és benyomtam alá).


A résre lehet tenni üvegszövet rácsot, rabichálót.

[link]

Obiban is lehet kapni, vagy praktikerben, és FBS szilikonnal be tudod ragasztani.


Csináltam egy olyat is, hogy vágattam egy üveglapot leválasztásnak, lefóliáztam öntapadós fóliával szürkére.

Ezt sem ragasztottam be, csak kövekkel odatámasztottam, de mittudomén ha kétoldalra raksz két kis üvegkockát és azt ráragasztod, abba is be lehet tolni. A lapra fúrattam rá 3 lukat , 1-et a pumpának, és kettő nagyot, ahol hátramegy a víz, és oda rátettem ilyen mosogatóhoz való lefolyószűrőt. Egy vékony szál műanyag szigetelésű dróttal odafogattam hátulról, hogy ne essen le, mert nem pont jó a luk méret, kicsit laza, de így nem esik ki és nem is kellett beragasztani sem.

[link]


Szóval ezek így teljesen szétszedhetők, hogyha egyszer meggondolom magam. Nem tettem tönkre az akváriumot a háttér miatt.


De egyébk csináltam egy olyat is, hogy hungarocellt öngyújtóval megégettem, hullámosra, és lekentem csemperagasztóval, de az egy nagy szar, málik le róla a csemperagi, meg alapból világosszürke, de mikor megszívja magát vízzel, akkor olyan sár színű lesz és azt végülis nem mertem betenni a vízbe. Ott van szépen külön a szekrény mögé beraktam. Nem tudom mire lehet használni. Hát lehet, hogy mittudomén egy terráriumhoz jó lenne, de akváriumba nem tenném.

2013. jan. 25. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A lefolyószűrőt 100 Ft-os boltban vettem.
2013. jan. 25. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 YourDestiny ***** válasza:

Szerintem a 3D háttér jó és szép, csak ha algásodik akkor nem szép. Kivéve sügeresben, mert az csupa kő.


Csinálhatod fehércementből is, nem csak csemperagasztóból. De a csemperagasztó is jó. Vasoxid-festékporral tudod színezni. Egy csomó jó leírás van akvaristán.


Az rács nem szúnyogháló, hanem ilyen műanyag kör alakú valami, ráccsal. Olyan, mint amit egyes helyeken a falba is tesznek szellőzőként (nálunk például garázsoknál is ilyen van a falba téve). Van kisebb, nagyobb. Nem festik le, felesleges, színből is van több variáció, hisz műanyag az egész, elvileg. Hogy hol lehet venni, fogalmam sincs. Kérdezd akvaristán valamelyiket, aki pakolt ilyet a háttérbe. A keresővel gyorsan meg lesz.

2013. jan. 25. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Én is olvastam akvaristán leírásokst azért tetszett meg, csai félek, hogy a csemperagi kicsit oodédna, mint ahogy hable is írta. Ezért gondoltam hogy kellene akkor rá egy gyantaréteg is. A rács miatt akkor még érdeklődök, amúgy ez az üvegszövet háló nem tud bajt okozni? Pl kijönnek belőle a szálak aztán a halak lenyelik, vagy vmi.?


Szerintem ha szépen meglenne csinálva nem akarnám kiszedni, ha meg mégis akkir valahogy csak ki lehet vágni, aztán a helyére újat csinálni és akkor nem marad nyoma. Mondjuk az igaz, h sok helyet foglal, de a sima poszter hátterek nekem nem tetszenek, akkor már inkább egy egyszínű sötét öntapadós fólia. És az a megoldás, hogy vmit kívülre az akvárium mögé az elvetetendő?

2013. jan. 27. 15:15
 6/10 YourDestiny ***** válasza:

Hát szoktak fekete vagy fehér lapot tenni mögé. Nekem mondjuk kék a fal, meg beton, szóval jó rücskös, így olyan, mint egy sziklaháttér :) A sz@r építészmunka előnye.


Az üvegszövetes háló alatt nem tudom mire gondolsz. Hová akarsz olyasmit tenni?


Amúgy a csemperagasztó nem oldódik. Annyi, hogy flexibiliset kell venni, mert a sima szétreped. Csak az említett oxidporral színezd. Volt, aki próbálkozott fugázóporral, na abból oldódott valami.

2013. jan. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Hable linkelt valami üvegszövetes rácsot, arra gondoltam!


Tehát flexibilis csemperagasztó kell,ez fontos, köszi. Ilyen, h élelmiszerbarát vagy valami? Más követelménynek nem kell megfelelnie? Akkor szerinted műgyanta sem kell rá pluszba?

2013. jan. 27. 18:58
 8/10 A kérdező kommentje:
És ha fehércementet veszek, abból mind1 milyet? Abból nem fog kioldódni semmi?
2013. jan. 27. 19:01
 9/10 YourDestiny ***** válasza:
Nem kötelező műgyantázni. Igen, élelmiszerbarát, semmilyen adalék (penészedésgátló...) meg más marhaság ne legyen benne.
2013. jan. 27. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek a segítséget! :)
2013. jan. 27. 21:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!