Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért rohadnak a levelek és...

Miért rohadnak a levelek és miért hullanak?

Figyelt kérdés
Az akváriumban 1 növényt nagyon esznek ahalak attól rohad?És egy másiknak meg hullanak a levelei de csak alulról.
2009. szept. 1. 13:27
 1/6 anonim ***** válasza:
Az hogy eszik a halak;hát ez van,de nem ez a baja.A növényeknek is vannak igényei pont mint a halaknak,táplálás(növényrtágya szerüség),hőmérséklet,fény,co2,és egyebek.A növényed hiányolja az egyiket.Lehet kevés fényt kap,lehet magas,vgy alacsony a hőmérséklet neki,vagy nincs táplálva,vagy nem megfelelően.Az hogy csak alul kopaszodik->ez halad felfelé,ahogy elrothad a növény.Meg kell találni mi a baja.A díszhalinfon keresd meg a növényedet,és nézd meg az igényeit.Co2 pedig minden növénynek kell.Üdvözlettel Lucky.Remélem sikerül "megmenteni "a növényt.
2009. szept. 1. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Megpróbáltam utánanézni az oldalnak amit mondtál de azt írta ki a google hogy nem található.Minden nap reggel 6-7-től van világítás este 10-11-ig és 23-24-25 fokos a hőmérésklet.És van táptalaj az akváriumaljában vagyis a kavicsok allat.De egyébként van egy kettő ami nagyon szép és semmi baja csak az egyik hosszú "fűszerű" ami lebeg a vízben de azt visszavágtam mostmár egész szép a másik egy sötét vöröses színű(talán bordó) aminek hullanak a levelei igazából csak 7guppi és 10 neon és egy anci és egy sepregető van benne nem tudom ezeke mit eszenk és mit nem.
2009. szept. 1. 20:57
 3/6 anonim ***** válasza:
google első találata a diszhal info szavakra [link] itt megkeresheted a nővényeidet vagy az is előfordul,hogy nem akváriumba való növényeket sóz el a kereskedő.(de ne legyünk rosszhiszeműek :)
2009. szept. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Most jöttem rá hogy kihagytam a pontot:D Ksözönöm!
2009. szept. 1. 23:27
 5/6 A kérdező kommentje:
Rájöttem.Túl közel ültettem a növényeket egymáshoz és így nem kaptak elég fényt az alsó levelek...Holnap átrendezem kcisit.
2009. szept. 1. 23:29
 6/6 anonim ***** válasza:
A fényigényüket nézd meg, a díszhalinfón,mert van njövény aminek nem kell erős fény.Nálam 12órát világit a lámpa,meg van osztva,egy lemez segirségével eltakarom azt a növényt aminek kevés gény kell,vagy föléültetek egy nagyonn sokfényt igénylő növényt ami felfogja a tul sok fényt.co2+aqaplantot hetente dobok be,növénytáplötyit 3hetente,és a talajba rakós tablettát (aquaplant) pedig negyedévente.Nem biztos hogy ez a követendő példa(54literes az aksim és sok a növény) de én igy csinálom és sok új hajtásom van,hosszu szép növények.Üdv lucky.
2009. szept. 2. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!