Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mitől hullanak el a guppijaim?

Mitől hullanak el a guppijaim?

Figyelt kérdés

Kb. másfél hónapja van egy 40 literes akváriumom. Van benne egy xifó pár, 1 alganyaló, 2 zebra dánió, és 7 guppim volt eredetileg, meg 1 black mollym. A mollyt külön raktam mert kergette a többi halat, meg csipkedte. 3 fiú guppimnak kifakult a szine, ezek közül kettőnek sérült is a farka. Ez a két sérült farkúm el is pusztult. Uszó rothadásra gondolok, mert az egyiknek teljesen el is tűnt az úszója. Aztán az egyik terhes lány guppim kezdett el furcsán viselkedni, behúzódott egy sarokba és csak volt.. Arra gondoltam ,hogy beteg, mert még kicsi volt a hasa ahhoz hogy megszüljön. Erre tegnapra megszült, két kicsi van életben. De a guppim a szülés után is ugyanolyan furcsán viselkedett. Mára meg már nem is evett, meg egy csomószor függőlegesen van a vízben. Szerintetek beteg vagy szülés után így szoktak viselkedni?

Ja amúgy hetente részleges vízcserét csinálok. A szűrőt is kimosom az akváriumból kivett vízben. A szűrőm levegőztető is egyben Aquael Fan mini.


2010. jún. 8. 13:06
 1/2 anonim ***** válasza:
Valószínűleg uszonyrothadás,nekem is ugyanígy pusztult el előbb a hím guppym akinek eltűnt a farka és az uszonyai majd a lány,aki csak behúzódott a sarokba megszült aztán ő is elpusztult.Neki semmi más baja nem látszott,hogy lenne csak a sarokban lebegett és nem evett.
2010. jún. 8. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! Most attól félek, hogy nem e megfertőződöt a többi halam is. Egyenlőre mozgékonyak, esznek rendesen.

A lány guppit kivettem közülük most, nehogy tovább fertőzzön.A fiú guppik kifakilásáról nem tudsz valami, hogy az miért van?

2010. jún. 8. 13:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!