Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit szoltok hozzá, ezek így...

Mit szoltok hozzá, ezek így tarthatók együtt?

Figyelt kérdés
A következő lenne a kérdésem: Tarthatóak-e egy 36l es akváriumban a következő halak: 2 vitorlás, 6 fekete neon, 1 sziámi moszatevő márna, 1 ancisztrusz, 1 pontylazac?
2013. jan. 26. 16:02
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

Hát regisztrálj be, de minél előbb.


Egyébként azon akadnak ki, hogy el se akarja az ember hinni, hogy ez tényleg kérdés, nem csak szórakozás.


Menjünk sorba a halakon:

vitorlás: minimum 250l-es akvárium, 15-20cm magas (!) lesz a hal

neon: minimum 70l, lehetőleg minél hosszabb úszástérrel

moszatevő márna: 300l, 20cm-esre is megnő

anci: minimum 90l

pontylazac: nem tudni milyen, így rá nem írok semmit, de 36l szinte biztos kicsi neki.


Akárhogy nézem, olyan 300-350l-es akvárium lenne a minimum hely nekik. A neonokat amúgy valószínűleg a vitorlás reggelinek nézi majd, ha kicsit megnő.


Szóval leírom, mit kell tenned:

1: halak visszavitele a boltba, ahonnan valók, de minél előbb (nem ér rá egy hetet)

2: akvarista.hu-ra való regisztrálás, és az 5 alap e-book elolvasása, lehetőleg többször

3: minél több olvasás a témakörben

4: elkezdheted tervezni, hogy mit szeretnél otthon tartani, és minek elég a hely.


Ez nekem kb fél éves folyamat volt. Ennyi lesz neked is, nyugi.

2013. jan. 26. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

Azért én kipróbálom ezeknek a halaknak a tűréshatárát. A vitorlások kb 3 éve vennak meg. Persze tudom, hogy gyorsabban kellett volna növekedjenek, de szépen szinesedtek és fejlődtek így is. Meg vagyok velük elégedve. A neonokat és a márnát nemrég vettem és azért kérdeztem, hogy nem leszenk,e kicsit túl sűrűn, nem gondoltam, hogy ekkora felháborodást keltek.

Tudom, hogy nem ez az ideális állapot nekik, de ha megélnek így akkor nekem megfelel.

és megélnek. Szűrés, melegítés nélkül, kicsi kajával évek óta jol vannak a halaim, nem döglött meg egy se, volt hogy nem cseréltem a vizüket hónapokig, úgy se lett bajuk.Tökéletes környezet nélkül is hosszú évekig tudnak gyönyörködtetni.

2013. jan. 26. 16:50
 13/25 Frontosa ***** válasza:

Fake!

Kizárt hogy 3 évig életbenmaradjanak ilyen körülmények esetén.

2013. jan. 26. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
Teljesen komolyan mondom ezt, hogy három éve vannak meg a vitorlások, az anci, 2 neon és a pontylazac, az utobbinak volt egy tarsa, de az elpusztult. a többi neont nemrég vettem.nem csak az ideális korulmenyek kozott élnek sokáig a halak.
2013. jan. 26. 17:00
 15/25 _.-Akv-._ ***** válasza:
Kívánom, hogy zárjanak egy börtönbe, de abból is a legszarabba, és csak kaját kapj, de azt is keveset.
2013. jan. 26. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
Na most már bánom, hogy olyan hosszan válaszoltam....
2013. jan. 26. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
te egy kibas*ott állatkínzó vagy!
2013. jan. 26. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
A halak nem éreznek fájdalmat, ennek utána nézhettek.de ez nem minősűl állatkínzásnak. amugy meglesznek ők így együtt, nem kell szörnyülködni. Mikor valaki 1les gomb akváriumban tart aranyhalat és az évekig él, arra mit mondanátok, ha engem így leoltottatok?
2013. jan. 26. 17:57
 19/25 anonim ***** válasza:

Már nem azért, de mégis mit vársz? Kikéred a véleményét valakiknek, erre jön sok kritika, hozzáteszem ,jogosan, erre te meg azt mondod, hogy de hát neked van igazad , meg marad így minden.


Minek írtad ki egyáltalán a kérdést?


Ja, és az általad említett aranyhalas delikvensekből is van bőven kérdésfeltevő itt a gyakorin, megkapják ők is ugyanezt, ne izgulj. Ettől most neked jobb, hogy ezt tudod?

2013. jan. 26. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:
36les akvarium, nem 1les gomb. nem ugyanaz. ebben jol vannak a halaim, nagyon szeretik így.
2013. jan. 26. 19:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!