Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez nincs elírva?

Ez nincs elírva?

Figyelt kérdés

Pseudomugil gertrudae-nak 13-34 fok van írva az akvafarm.hu-n, viszont a diszhal.info-n meg 23-30 fok.

Az én akváriumomban nincs fűtő, de olyan 20-22 fok mindig megvan, és azon gondolkodtam h kéne egy nano hal bele, akkor fűtő nélkül tarthatok mondjuk 4-5db-ot?



#Pseudomugil
2013. jan. 27. 10:36
 1/10 A kérdező kommentje:
Most nincs benne semmi és 45 literes az akvárium.
2013. jan. 27. 10:38
 2/10 _.-Akv-._ ***** válasza:
0%

2000-3000Ft-ért lehet venni fűtőt, és a halaidnak, meg a növényeidnek is jobb lesz tőle :D

És inkább szerintem 6-7-et tarts.

2013. jan. 27. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Szűrőd van?
2013. jan. 27. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Vicces, mert mindkettő helyes. Épp a napokban olvastam: [link] A teljes cikk érdekes, de ami téged leginkább érint az a Pseudomugil gertrudae képe felett és alatt levő néhány mondat. Tehát az akvafarmon az P. gertrudae élőhelyén mért minimum és maximum vízhőmérséklet szerepel, diszhal.info-n meg egy általánosan elfogadott akváriumi ajánlás.


Valami hasonló a helyzet a kínai paradicsomhalaknál is: 10-30°C-ot ír a diszhal.info, de az általánosan elfogadott az 20-23°C körül van, ugyanis ilyen hőmérsékleten mutatják a legszebb színüket (forrás: seriouslyfish.com meg még néhány weblap).


Valószínű ellesznek a P. gertrudae-k 20-22°C-on, de egy fűtőt már csak azért is érdemes lenne beszerezni, hogy stabilan tartsa a hőmérsékletet (45 literesre még elég könnyen hat a külső hőmérséklet változása).


De úgyis jön Hable és majd jól megmondja ;)

2013. jan. 27. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A tenyésztő, akitől beszereztem ezeket a halakat és amit ajánlott, az a minél alacsonyabb hőmérséklet volt.

Bár bírták a nyári 25-26 fokot is, ő viszont 18 fokon tartotta és szaporította őket. Elmondása szerint, ami tudományosan is bizonyított, ezeknek a halaknak a hőmérséklet emelkedésével az anyagcseréjük is felgyorsul, ezáltal pedig csökken az élettartamuk.


Nálam fűtő nélkül éltek, általában 20-24 fokon, makk egészségesek volták, a hőmérséklet kisebb változásaira egyáltalán nem reagáltak, nekem fedetlen az akvárium, tehát napi 1-2 fok hőingadozás mindig megvolt, de nem érdekelte őket.


Én a 45 litert egy picit kicsinek tartom hozzájuk, 70 literből azért ajándékoztam őket hablenek, mert inkább kisebb halakból szerettem volna nagyobb csapatot. Annyira nem erősen rajszellemőek, tehát 5 db már jó lenne belőlük, viszont más halat semmiképp ne tarts mellettük, garnélákból is csak keveset.

2013. jan. 27. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Egyébként a halak minél alacsonyabb hőmérsékleten tartása minden fajra érvényes, nem csak a gertrudaekra. Guppikkal is végeztek ilyen kísérletet, meleg, 30 fok körüli tóban 1-2-3 évig éltek maximum, hűvös, 15 körüliben pedig 3-4 évnél is tovább. Persze ez nem azt jelenti, hogy jegelni kell a trópusi halakat, csak a számukra kedvező tartomány alsó határát érdemes kitűzni célul.
2013. jan. 27. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Oké, köszönöm az összes hasznos választ! Természetesen van szűrőm. Esetleg van olyan kis nano hal ami bírja ezt a hőfokot? És ezt az akváriumméretet?
2013. jan. 27. 12:27
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekik így végülis jó, vagy a Danio tinwini, Danio erythromicron, én is őket keresem most.
2013. jan. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha egy jól szűrt növényes akváriumod lesz, sűrű vízcserékkel, akkor egy ilyen kis nanocsapat vígan elél benne. Csak sok embernél elkezdődik a gyűjtögetőszellem, vesz még csigákat, meg garnélát, meg akkor már valami algaevőhalat és kész is a baj.

Egy 45 literes speciálisan berendezett akváriumba egy-egy fajt érdemes tartani, vagy garnélázni, vagy nanohalazni és a növényekre fektetni a hangsúlyt.

Ha vegyesebb akváriumot akar az ember, akkor kell egy 60-70 literes, abban már lehet vegyesebben tartani őket.

2013. jan. 27. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Oké, köszi mindent!:) Ment a zöld pacsi:D
2013. jan. 27. 13:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!