Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kezdő akvaristának lenne pár...

Kezdő akvaristának lenne pár kérdése?

Figyelt kérdés

Nagyon kezdő akvarista vagyok. Leírom az akváriumom adatait:

-180 literes, rengeteg növény, búvóhelyek, 24-25 fok, 1100l/órás külső szűrő, levegőztető rendszer...

Kérdéseim:

-normális ha sok ürülék van az aljzaton? A víz kristálytiszta, a halak pont annyi kaját kapnak amit azonnal megesznek. Ez ellen kell tennem valamit?

-Elég ha 1 alganyalóm van?

-Ha a halaim most még kicsiként nem bántják egymást, szelidek, akkor összeszoknak és később sem lesz gond? Ezt legfőképp a stendhal halam miatt kérdezem, aki most a világ legnyugodtabb hala, azt sem venné észre ha egyedül maradna, mert folyton takarítgat és nem foglalkozik a többi hallal.

-A boltban azt mondták, hogy ekkora aksiba 2 vitorlás kell, de vegyek 4-et, hogy kialakuljon egy pár és a másik kettőt ajándékozzam majd el. Jó ez így?

-Milyen gyakran és hogyan cseréljem a vizet?

-Úgy látom lejebb került a vízszint, szerintem elpárolgott egy kevés. Öntsek bele állott vizet? Vagy hogyan?

-Ha már laknak halak az aksiban utána már nem ültethetek növényt? Megzavarná őket?


Egyenlőre ennyi, nagyon köszönöm a segítségeteket! Szép estét!


2013. jan. 28. 21:57
1 2 3
 1/21 _.-Akv-._ ***** válasza:

1. Aljzatporszívózás.

[link]

2: Milyen algaevő? Plecobol például még sok is, de törpeszívóharcsából nem :D Amúgy ha egy sincs az se baj, az algának alapból az okát kell megszüntetni, de azért jó ha valami eszi is :DD

3: Ezt nem tudom, de az alapján amiket itt olvastam róla, nem lesz valami szelíd :D

4: Ezt nem igazán értem. tehát most van 2, és akarsz egy párt, a jelenlegi kettőt meg elajándékozod? Ha igen akkor miért ne, de előbb ajándékozz, és utána vásárolj :)

5: Hetente 20-30%. Olyan 40-50 litert.

6: Önthetsz, ha zavar, miért ne? xd

7: Ültethetsz simán, azért fel ne burogasd meg ilyenek.

2013. jan. 28. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 _.-Akv-._ ***** válasza:

Viszont ha veszel egy belsőt, akkor ritkábban kell aljzatporszívózni:

[link]

2013. jan. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 Treská ***** válasza:
A Standhal hal nem fogja bántani a tobbi halat, maximum megkergeti őket(azért írd le milyen halaid vannak). területvédő fajta, kinéz magának egy búvóhelyet és ott fog téblábolni végig nagyrészt.
2013. jan. 28. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. 4 vitorlást vettem, ahogy az eladó mondta és ebből fogok majd kettőt elajándékozni, ha kialakult egy pár. Az aljzatporszívózás a növényeknek nem árt? Mármint nem szakítja ki a gyökerüket?


A halaim:

-1 stendhal hal

-1 hím betta (őt az aksihoz adták, amit használtan vettem, de ő is nyugodt)

-3 gyöngy gurámi

-10 neon

-1 alganyaló (anci)

-2 platti-ők tudom kevesen vannak így

-4 vitorlás, belőlük majd 2 lesz egyszer, de egyenlőre jól elvannak, nagyon aranyosak


Ja és van egy alma csigám is, amit a boltos adott ajándékba a kislányomnak. :-) Mondjuk ő nem sok vizet zavar.

2013. jan. 28. 22:36
 5/21 _.-Akv-._ ***** válasza:
Háát azoknak a neonoknak szerintem nem a legjobb egy stendhal-hal, 4 vitorlás, 1 betta, 1 anci kereszttüzében :D Ha tényleg békések akkor örülj neki, mákos vagy xD
2013. jan. 28. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 _.-Akv-._ ***** válasza:
Ja meg a gyöngygurámi se kicsi.
2013. jan. 28. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 YourDestiny ***** válasza:

A sok kaki azért van, mert a külső szűrők nem tudnak elég áramlást csinálni. Biológiai szűrésre lettek tervezve, ezért szokás kiegészíteni egy belsővel vagy vízpumpával, ami megoldja a kellő vízmozgást, valamint a kulát se hagyja leülepedni.


A stendhal-hal a későbbiekben valószínűleg kötekedővé fog válni. Ahogy öregszik, annál inkább. Én 180 literben nem tartanám, de előbb utóbb úgyis elválik, mi lesz a sorsa.


Ha a külső szűrő nem Eheim, akkor javasolt a töltet cseréje. Más ismertebb, elterjedtebb gyártók nem adnak túl jó minőségű szűrőanyagot a szűrőhöz.


A párolgást pótolhatod, persze állott vízzel. Ez a vízcserét viszont nem helyettesíti, 180 liternél is javasolt a heti 30 százalék cseréje.


Halak mellett is nyugodtan matathatsz, a félénkebb halaknak is muszáj lesz hozzászokni. Időnként úgyis be kell iktatnod az aljzatporszívózást a vízcsere idejére, értelemszerűen koszolódani fog.

2013. jan. 28. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
A stendhal halam úgy el van mint a befőtt. A betta szintén, ha összetalálkozik egy hallal megfordul vagy kikerüli. A 4 vitorlás állandóan együtt van, néha kicsit kergetőznek. A neonok szemmel láthatóan rengeteget nőttek, ebből és a viselkedésükből gondolom, hogy jól vannak. A 3 gurámi meg gyönyörű és mindig együtt vannak. Az anci meg még nagyon kicsi, de ha megnő lesz másik helye. :-D És az aljzatporszívózás a növényeknek nem árthat? A gyökerükre gondolok. Holnap beszerzek egyet vagy rendelek.
2013. jan. 28. 22:51
 9/21 YourDestiny ***** válasza:

Hát a növényt ne túrd ki :-)


Ám minek rendelnél, avagy dobnál ki felesleges pénzt érte? Kell egy gumicső és egy műagyang flakon. Félbevágod, ráerősíted a gumicsövet, és kész az aljzatporszívó. Ugyanazt vennéd meg boltban drága pénzért, kis design-al.

2013. jan. 28. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
A külső szűrő Sera.
2013. jan. 28. 22:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!