Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ma láttam egy halat a boltban?...

Ma láttam egy halat a boltban? (lent)

Figyelt kérdés
Az uszóka csíkokban volt elválasztva és a farokuszonya is és volt feketében és sötét pirosban is.Ennyi információt tudok rolla.

2013. jan. 30. 16:23
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
15 literes akváriumban nem tarthatsz neonhalat, se másmilyet. Maximum garnélákat, de azt se igazán. És már 3 hétig járattad az akváriumot szűrővel, hogy holnap akartál élőlényeket venni?
2013. jan. 30. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 YourDestiny ***** válasza:

Hát a betta totál nem hasonlít a linkelt halra. Mellesleg 15 literben semmilyen halat nem tarthatsz. Törvény tiltja 30 liter alatt a gerinces állat tartását. 30 literben lehet egy bettád, fűtéssel, szűréssel, tetővel. Neonhalat pedig, mivel aktív csapathal, 80 litertől tarthatsz.


Ha ennek ellenére mégis haltartásra szánod a fejed a 15 literrel kapcsolatban, tömény állatkínzást követsz el. Ilyen kis vízmennyiség az állandó hirtelen változások okozta stressz, sokk, valamint a nullán szinte tarthatatlan ammóniaszint miatt is élhetetlen.


Garnéláknak viszont megfelelő ez a méret.

2013. jan. 30. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:
ésa30 L-s akvárium milyen árban vannak?
2013. jan. 30. 17:09
 14/26 anonim ***** válasza:

A legolcsóbb ez: [link]


Egy bettának elég a szűrése.

2013. jan. 30. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:
és melyik díszhal az amelyik szét és több hallal összelehet engedni?
2013. jan. 30. 17:14
 16/26 YourDestiny ***** válasza:

Természetesen a szett már felszereléssel együtt van. A szűrése... hát kis odafigyeléssel elegendő, viszont az Aquael világítások rosszak, hamar kifingik az izzó. Nem tudom, hogy eleszi-e a lámpa vagy mi a fene, de kerülendő.


Ám 30 literben még nem tudsz halat társítani, egy faj tartására való. A társíthatóság olyan 50 liter felett indul. Viszont ha a bettáról lemondhatsz, a 30 liter elég egy kis csapat (6-8 egyed) nano halnak. Nézz szét:


[link]


A boltostól meg ne kérdezz semmit, mert átb@sz, mint macskasz@rt a kerítésen. Azt fogja mondani, amit hallani akarsz, és végül csalódás ér. Rendelj netről, hidd el, olcsóbb is.

2013. jan. 30. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:
Oké.Nagyon szépen köszönöm ezt a sok információt!! :)
2013. jan. 30. 17:26
 18/26 YourDestiny ***** válasza:

Ha komolyabban érdekel a téma, akkor ezekben minden alap tudnivaló benne van:


[link]


[link]


Ha mindössze garnéla tartására adnád a fejed, akkor is érdemes elolvasni őket, ha van időd. A vízcserék módjával, a szűrés tisztításával és annak fontosságával minimum tisztában kell lenned, ha jó körülményeket szeretnél teremteni.

2013. jan. 30. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
YourDestiny: Ha nem sértődsz meg, azt a mindössze szót én idézőjelbe raknám. Azért pl a Sulawesi garnéla tartásához kell szakértelem. :D
2013. jan. 30. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:
Ha összeresztenék egy piranhát meg egy kínai harcoshalat melyik győzne??nem akarom kiprobálni aztért írtam :DD
2013. jan. 30. 19:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!