Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akváriumba különböző növényeke...

Akváriumba különböző növényeket telepíthetek?

Figyelt kérdés
Csak fény és hőmérséklet igényeiket kell figyelembe vennem? Ha azok megegyeznek, bármilyen növényeket telepíthetek?

2013. jan. 31. 00:07
 1/2 anonim ***** válasza:

Hát nem árt a vízkeménységet, és a pH-t is beállítani hogy közelítsen az ideálishoz. Sok növény 6.5 pH-n jobban fel tudja venni a tápanyagokat. 8-nál már nem biztos.

És általában a lágyabb vizet jobban kedvelik. Mondjuk ha egy kis ioncserélt vizet öntesz hozzá, ez lágyítja és savasítja is az amúgy kemény és lúgos csapvizet. De nem minden igényli.


Van amit sűrűn kell tápozni, különben elsárgul, és van ami meg nem szereti ha túltápozzák. Vannak folyékony tápok, illetve gyökérhez bedugható tápgolyók is erre a célra.


Táptalajban pedig minden növény jobban nő, mintha csak kavicsba dognád a gyökerét.


Árulnak sok helyen mocsári növényeket is, amiket ha víz alá kényszerítesz, akkor már érdemes CO2-t is adagolni nekik. Ellenben ki lehet lógatni a levelüket a vízből, hogy a levegőből felvehessék a szükséges CO2-t maguknak és akkor azt nem kell külön adagolni.


Hát nem minden növény egyforma. Van amit könnyű tartani, mert mindent kibír, és van ami meg nagyon kényes.

2013. jan. 31. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
azért nézz utána a növényeknek mielőtt megveszed mert vannak fajok amik elég macerásak és iszonyat nehéz tartani ugy h szép is maradjon. amugy nem ártott volna ha leírod h mien világitásod van mekora az aksid plusz levegőztetésed meg a szűrésed.. amugy vannak fajok amik kiváloan megélnek szinte pusztithatatlanok... mint pl anubius..én is amugy már jártam ugy h megvettem egy növényt 5 ezerért és 2 hét után kipurcant és utánna olvastam csak h a leg nehezebben tartható növényt választottam:D szoval téll olvass utánna:)
2013. jan. 31. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!