Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi a véleményetek erröl a...

Viczena jozsef kérdése:

Mi a véleményetek erröl a szüröröl?

Figyelt kérdés

http://www.youtube.com/watch?v=BwNhEvouMDw

http://www.youtube.com/watch?v=feYwJKOGA1Q


Ez mire jo mit szolgál és mik azok a golyok?



2013. febr. 1. 14:30
 1/10 YourDestiny ***** válasza:

A bogyók valamiféle biológiai szűrőanyag lesz. Ötletes, légpumpával működtetik, valamint szivaccsal védik a biológiai szűrőanyagot. Az áramlás lassú, ami kedvező. Viszont ez csak és kizárólag bio, mechanikailag semmit nem szűr.


Mondjuk olyan kérdés felmerült benne, hogy így mennyire marad oxgiénszegény környezet a szűrőanyagban, mert nyomják a buborékokat ezerrel. Igen, elvileg a vízfelszínnel érintkezve durran szét, és ott oldódik be az oxigén, vagy a nagy része, de attól még kicsit elgondolkodtató.

2013. febr. 1. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
S ha a bogyok helyet sera siporax lenne az jobb lenne vagy ugyan ez?
2013. febr. 1. 15:06
 3/10 YourDestiny ***** válasza:
Nyilván a biológiai szűrőanyagok között vannak különbségek. A Siporax egy kiváló szűrőanyag, olyan szempontból etalon, hogy gyakran hozzá szokás hasonlítani a többit. Hogy az illető mit használ, azt nem tudom, ránézésből nem mondom meg. Hogy mit szövegelt, azt meg nem hallgattam figyelmesen, csak bele-bele tekintgettem a videóba. Lehet, hogy említi, nem tudom.
2013. febr. 1. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
szerintem valami kerámia golyó lehet?amugy mi a különbség a siporax és a biopur közzött?
2013. febr. 1. 15:23
 5/10 YourDestiny ***** válasza:
Állítólag a Biour nagyobb felületet biztosít a baciknak literenként. Ha kevés szűrőanyagnak van hely, akkor ajánlják a Sipo helyett, hogy a lehető legjobban kihasználd a szűrőtérfogatot. Viszont én ennek nem hiszek. A Siporax egy jól ismert, tökéletesen bevált cucc jó ideje, amiben még nem igen csalódtak. Nekem nem kell nála több.
2013. febr. 1. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
K1 keramic based a neve annak a bogyónak!!!!
2013. febr. 1. 16:25
 7/10 YourDestiny ***** válasza:
Nem ismerem. Szerintem csak valami olcsóbb, egyszerű kerámia, de ki tudja.
2013. febr. 1. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Pendulum92 ***** válasza:

Én a szivacs alá tennék egy nagyon finom porlasztót, hogy egyenletes légáramlás érje a szűrőanyagot, a mostani, kb. 2cm-es buborékok szerintem túl gyorsak.


Amúgy ötletes.

2013. febr. 1. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Már én összedobtam egyet csak nem ilyen golyogbol ha nem sera biopurt raktam bele,meg én is raktam porlasztot 2hét azt kiderül mit ér a belső szürö mellett!
2013. febr. 1. 21:16
 10/10 Pendulum92 ***** válasza:
Az a jó, ha minél lassabban, minél egyenletesebb, mindent átjárnak a buborékok.Őszintén szólva nekem is tetszik az ötlet, és még van egy fölös légpumpám is. ha meguntam a mostani powerhead+szivacs kombót, én is összedobok egy ilyet :D
2013. febr. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!