Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Algásodik az aksim üvege mit...

Algásodik az aksim üvege mit tegyek?

Figyelt kérdés
Még nem vészes, de azért látszik. Gondolom zöld alga lehet. Olyan mintha belülről poros lenne az üveg. Hogyan tisztítsam meg? Mitől lehet?
2013. febr. 3. 14:10
 1/9 anonim ***** válasza:
43%
Én mágneses algakaparót használok.
2013. febr. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Zebracsigával.
2013. febr. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 YourDestiny ***** válasza:

Minimális mértékben lehet normális. Ez azt jelenti, hogy egy hét alatt néhány pötty. Mosogató szivacs durva oldala lehozza, és nem is karcol.


Ha nagyobb mértékű az algásodás, az lehet a következő alapvető okok valamelyikétől, vagy ezektől együtt:


- gyenge szűrés, avagy túl sok ammónia a vízben

- erős fény és túl kevés gyorsan fejlődő növény

- túletetés

- túl sok, vagy túl nagyméretű halak kisebb akváriumban

- túl kevés vízcsere

2013. febr. 3. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

A mágneses algakaparó nem karcol? Hatásos?

A csiga az nem szaporodik el gyorsan?

2013. febr. 3. 14:17
 5/9 A kérdező kommentje:
Az okok felsorolása alapján esetleg a túletetés lehet, de azt már orvosoltam. :-) Megtanultam mennyi az annyi. Az aksi 2 hete megy és néhány pötty. Már volt vízcsere meg aljzatporszívózás is. A szivaccsal csak benyúlok és ledörzsölöm? Utána kell vízcsere? Még nagyon az elején vagyok az akvarisztikának és bambáskodom. Amúgy 180 literes az aksi.
2013. febr. 3. 14:20
 6/9 anonim ***** válasza:

De, a mágneses az karcol. A zebracsiga nem szaporodik.

De azért nézd meg a YourDestiny által felsorolt okokat, lehet, hogy azok miatt algásodsz.

2013. febr. 3. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 YourDestiny ***** válasza:

A mágneses algakaparó felesleges pénzkidobás. Egyes helyekre nem férsz be vele, meg nagy drága pénz. A szivacs tökéletes, annyi, hogy bele kell nyúlni a vízbe.


Szerintem a szivacsos dolgot időzítsd vízcsere idejére és kész.


Viszont azért megkérdezem, hogy biztos rendben van a szűrés? Ha 180 literhez belső szűrőd van, akkor nincs. Kivétel, ha van egy bio belsőd, amiben van 3 liternyi hely a szűrőanyagnak.

2013. febr. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
1100 liter/órás külső sera szűrő.
2013. febr. 3. 17:01
 9/9 YourDestiny ***** válasza:
Belső vagy vízpumpa van mellette? Mert az alga nőlhet azért is, mert pangó területek vannak. Ugye a külső szűrő nem csinál túl nagy áramlást. Mellesleg a szűrőben milyen szűrőanyagok vannak? Ez nagyon fontos.
2013. febr. 3. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!