Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit szóltok egy ilyen akvárium...

Mit szóltok egy ilyen akváriumhoz?

Figyelt kérdés

Lehetséges ezt úgy berendezni, hogy működőképes legyen garnélák számára? [link]

Nem túl kicsi a vízoszlop magassága?

Két szivacsszűrő a két hátsó sarkába, vagy egy ilyen az egyik sarkába elvinné ezt? [link]


A világítást hogy lehetne megoldani, hogy ne algásodjon szanaszét?


Valakinek ötlete ezekre a kérdésekre?



2013. febr. 3. 18:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Jó lenne garnéláknak a kettes szivacs szűrőt raknám beles és világítás vagy legyen kicsi vagy co2-ö kell de mivel kicsi az aksi ezért szerintem könnyen és gyorsan lehetne takarítani!
2013. febr. 3. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 YourDestiny ***** válasza:

A második szűrőt bele se tudnád tenni. De két kis szivacs a két hátsó sarkába jó ötlet.


[link]


A világításról meg kérdezzük meg a Blau-t :)


Ám szerintem LED-del kéne megoldani. Attól nem álgásodnál, elég kevéske lument tudnak az ilyen kis, 0,5 Wattos darabok. Azt kéne szétpakolni, vagy LED-szalagból gyártani egy világítást. Vagy két LED-lámpát rátenni. Nekem vagy egy 40 centiméteres-em 6 Power LED-el. Normál használatra való, de amúgy 6400 Kelvin színhőmérsékletű, teljesen jó. 8 literes nano akváriumon használom, oda pont elég.


[link]


...de 24-es szélességhez kettő kellene. A sugárzási szög gyenge. Anubias, moha, ilyesmi megmarad alatta.

2013. febr. 3. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Szóval akkor az a lényeg, hogy megvalósítható szerintetek, nem egy elvetélt ötlet.


Az nem baj, ha csak Anubia, meg moha marad meg, a garniknak úgyis a moha a fő. :D


Viszont a LED-es világítással nemigen vagyok tisztában. Mennyibe kerül nagyságrendileg egy ilyenből kialakítani egy világítást? Milyen élettartamúak általában a LED-es lámpák?

Esetleg nincs valamilyen oldal, ahol ennek utána lehetne olvasni?


Őszintén szólva elektronikában eléggé amatőr vagyok - és akkor még finoman fogalmaztam.

2013. febr. 3. 18:37
 4/12 YourDestiny ***** válasza:
Hát LED-hez én is sötét vagyok. Szerintem az élettartama végéig megfelelők. Konkrét kérdéseket tegyél fel akvaristán, van egy-két LED szakértő emberke, akik rendszeresen válaszolnak.
2013. febr. 3. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszi szépen ,sokat segítettetek. Megyek is át holnap akvaristára. :D
2013. febr. 3. 18:41
 6/12 bamboochatheone ***** válasza:
Én is LED-párti vagyok szerintem kb 15 wattnyi powerLED elég lenne. Az 5 darab 3 wattos powerLED aminek darabja 290 ft. Egy jó tápegység kell hozzá meg egy kevés alumínium amit találsz a MÉH-telepen is. 15 wattnyi powerLED az kb 20 wattnyi kompakt fénycsőnek felel meg. Ezalatt azért már, ilyen magasság mellett, középfényigényes növények is megmaradnak. Ha bármiben tudok segíteni akkor szívesen várom kérdéseidet.:) Nekem a 112-es akvárium LED-szalagokkal van megvilágítva és így néz ki: [link]
2013. febr. 3. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 YourDestiny ***** válasza:
Azért nézzük meg, hogy az adott LED mennyi lument ad. Nekem a lámpámon 3,8 Watt van LED-enként írva, ami Power LED. Szerintem még fogyasztani se fogyaszthat annyit, nemhogy egy valódi 3 Wattos PowerLED fényerejének megfeleljen. Van egy 4 Wattos mennyezetbe építhető LED lámpám, amiben 3 darab LED van. Több fényt csinálnak, mint az a 3,8 Watt fejenkénti teljesítménnyel feltüntettet 6 együttvéve, ami a nano felett van. 10 literig alig-alig alkalmas, pedig szépen megvilágítja.
2013. febr. 3. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 bamboochatheone ***** válasza:
Nekem a 30*30*30-as kockámhoz 27 wattnyi powerLED lesz nemsokára. Egy átlag 3 wattos powerLED 200-220 lument ad le ha rendesen 700mA-es áramgenerátorral van meghajtva. Fontos hogy teljesítményLED-eknél áramgenerátort használjunk mert csak ezzel lehet stabilan működtetni.:)
2013. febr. 3. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 YourDestiny ***** válasza:
Igen, az én 4 Wattosom 270 lumen. Viszont a lámpa, ami szintém PowerLED, az 6x3,8 Watt a rajta lévú cetli szerint, mégis gyengébb :)
2013. febr. 3. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 bamboochatheone ***** válasza:
Mert valamin spórolni kell a gyártásnál.:D Annyira vicces amikor a "Police" lámpákra ráírják hogy 50 meg 100 watt és 3 ceruzaelemmel megy. xD
2013. febr. 3. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!