Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Melyik a leghalkabb szűrő...

Melyik a leghalkabb szűrő amit ajánlanátok 54l-es akváriumba?

Figyelt kérdés
Jelenleg egy Atman f-303-as üzemel benne, még csak pár hete, de elégé zúg, pedig nem ér hozzá az üveghez.
2013. febr. 6. 21:27
 1/8 _.-Akv-._ ***** válasza:
Nekem a Serafil 120 csendes, a PickUp 2010 is jó elvileg, a JBL Cristalprofi is halk, de abból nemtudom melyik való 54-be :D
2013. febr. 6. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Pendulum92 ***** válasza:
Mikor beleteszed vízbe, jól forgasd meg, nyomd le a víz alá. Lehet, hogy levegő maradt benne, azért is lehet hangos. Ha nem, akkor pl egy Eheim PickUp 2010 is jó szerintem, az tuti halk.
2013. febr. 7. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Pendulum92 ***** válasza:

Én sera fil 120-at nem raknék bele, kifújná a vizet az akváriumból :D Inkább a 60-asat, és kiegészíteném 1 szűrőrekesszel.


De ha nekem lenne 54 literesem, inkább szerkesztenék magamnak egy házi külsőt, és tennék bele egy vízforgatót, ha nem elég erős a külsőé.

2013. febr. 7. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Próbáltam légteleníteni, de ugyanolyan hangos. Úgyhogy, marad az új szűrő. Házilag inkább nem barkácsolok, annak lehet nem lenne jó vége :D Eheimekről jókat halottam lehet az lesz.
2013. febr. 7. 09:36
 5/8 _.-Akv-._ ***** válasza:
Mindenki aztmondja, hogy a Serafil 120 túl erős. De nem az.
2013. febr. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Pendulum92 ***** válasza:
Az én 72 literesembe az végzi a mechanikai szűrést, végül is ebbe nem erős, de kisebbekbe lehet, hogy az lenne.
2013. febr. 7. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Pendulum92 ***** válasza:

Amúgy, visszaszívom, mert az 54 literes mindössze 10 centivel alacsonyabb az enyémnél, így abba is megfelelő a sera fil 120 mechanikai szűrésre.


Tehát ezt tudom ajánlani, nálam egy hónapja üzemel, és egy halk búgáson kívül mást nem hallani.

Az Eheimről én is sok jót hallottam,ezért ajánlottam, bár nekem olyan még nem volt.

2013. febr. 7. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 YourDestiny ***** válasza:

Az Atmanok általában csendesek. Nekem is van egy vízpumpám, és csak olyankor hörög kicsit, ha valami a motortérbe jut. Szétkapom, kitisztítom a tengely részt, megkenem szilikonzsírral, és hang nincs.


Én a Tetrát mondanám tuti csendesnek, még nem hallottam egyik szűrőjükre se, hogy hangos. Az Eheim-ról megoszlanak a vélemények. Nekem volt PickUp 2008-asom, nem volt zavaróan hangos, de egy Eheim-tól csendesebb üzemelést vártam volna. Most van egy AquaCorner 60-am, szintén van némi hangja. Aludni viszont lehet mellettük. A JBL-re szintén hallottam már olyat, hogy kicsit zúg, de ez betudható annak, hogy 800 liter per órával teljesít üveghez lapulva (nem tapadókorongos). Kell mögé egy vékony szivacs és kész. Lényegében amit ajánlanék, és amitől nem vennék olcsóbb vagy gyengébb szűrőt, azok a TetraTec IN400 vagy Eheim PickUp 2010.

2013. febr. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!