Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen szivattyút ajánlanátok,...

Milyen szivattyút ajánlanátok, külső szűrő készítéshez?

Figyelt kérdés
Külső szűrőt készítek, zárt rendszerűt, 130 liter + . Külső ház kész, már csak a térelválasztást kell megcsinálnom a szivattyú méretétől függően. Tervezett szűrőanyag, kerámiagyűrű, kőzúzalék, vagy kavics, és perlonvatta. 1/3 arányban. Nagyjából 15-17 liter lesz a szűrő töltet térfogata. (szivattyúfüggő) Konkrét típusok is érdekelnek, tapasztalatok, ajánlott vízforgatási érték. /Köszönöm/

2012. ápr. 21. 14:34
 1/6 anonim ***** válasza:

Szép nagy tartály.

2 nagyon fontos dolog van, ami meghatározó a pumpa kiválasztásánál:

1. Az emelési magasság: Nem mindegy, hogy 10 centit vagy 1 métert kell-e a pumpának emelnie, mert rengeteget elvesz az erejéből.

2. Nem mindegy a tartályod átmérője, értelem szerűen egy vékonyabb csőben hamarabb elrántja maga alól a vizet, mint egy szélesebben.

Amúgy így elsőre olyan 600 liter/órát tippelnék neked, de emeléstől függően ez akár 1000 l/ó is lehet, több nem hiszem.

Én az atman pumpákkal nagyon elégedett vagyok.

2012. ápr. 21. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha valóban sikerül zárt rendszerűre megcsinálni, (alaposan szigetelni, és légmentesen üzemeltetni)) akkor tök mindegy az emelési magasság, hiszen pont ez a zárt rendszer lényege. Nem számít, hol a szűrő, mert zárt inerciarendszerben áramlika víz.


Olyan szempontból fontos az emelési magasság, hogy a jobb teljesítményűekben erősebb a motor, tehát nagyobb szűrőtérfogaton tudja keresztülszívni a vizet.

Gyári külső szűrőből 700 l/h körüli kéne. Viszont azoknak 1/3-a a szűrőtartályuk.

Ez nem azt jelenti, hogy akkor nálad 3×akkora vízforgatás kell, hanem azt, hogy nagymértékben le fog csökkenni az áramlás (zárt rendszer ellenére kevesebb, mint a fele lesz) ezért valószínűleg kell majd mellé egy belső, ami megmozgatja a vizet.

Én olyan 800 l/h körülit néznék, eheimből, vagy atmanból.

2012. ápr. 21. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
200 as csőből készítem, két toldóval, két kupakkal, és egy 30 centis közdarabbal. Minden ragasztva lesz.Az egyik kupakot esztergagéppel leszedem, hogy könnyebb legyen tisztítani, szerelni, és egy bilincs fogja majd szorosan tartani. Minden megvan, de a ragasztást majd akkor kezdem ha lesz pumpa. Anélkül nem. Nagyjából az emelési magasság 120 centi lesz. 700 liter alatt én sem gondoltam, hiszen előrelátó vagyok. Mi lessz ha lesz nagyobb akváriumom?? (legfeljebb 50 centis toldót rakok, és öntök rá még5 liter kavicsot.) Szóval ez már inkább kíváncsiság a részemről. Köszönöm a válaszokat.
2012. ápr. 21. 19:22
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem ilyen van a 200 literes akváriumom alatti tartályban.

Ez felviszi 1,5 méter magasra a vizet és nem kínlódik.

Kb 1,5cm vékony PVC csövön nyomja fel a vizet és egy vastag 3,2cm átmérőjű csövön folyik le a víz, de nálam nyitott rendszerű alsópolcos szűrés, alul kb 20-30 literes fakkban van szűrőanyag.


[link]


De nekem ez mivel tengeri, így fönt az akváriumban még van pluszban 2db áramoltató motor is, mert önmagában nem csinál olyan húde nagy áramlást a felfelé csordogáló víz.

2012. ápr. 22. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Én is nézegettem egy csomó szivattyút, viszont nagy hiányosságuk szerintem hogy nincs beszívó csövük. Én úgy terveztem hogy a szűrő aljába tenném a motort, rácsatlakozva a szívó oldalhoz, és majd a kiáramló oldalon lenne a szűrő. Azaz a szűrőn úgy nyomná át a vizet, és nem pedig átszívná. de ez cska akkor valósítható meg ha a szívó és a nyomó oldalt el tudom szigetelni egymástól. Viszont ha lenne szívócsöve a motornak, akkor nagyon egyszerű lenne mert csak egy csövön tudna bejutni a víz, és csak a szűrőbe tudna távozni. Vannak ilyen motorok is de azok sajnos túl lépik az 5-6000 Ft-os álomhatárt.
2012. ápr. 22. 08:29
 6/6 anonim ***** válasza:
A motornak a szűrt vizet kell beszívni.
2012. ápr. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!