Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az egyik guppimnak egyre fogy...

Az egyik guppimnak egyre fogy a farokuszonya, honnan tudom, hogy a többiek bántják-e, mikor nem látom, vagy uszonyrothadás?

Figyelt kérdés
Az uszonyrothadás fertőző?
2009. szept. 5. 08:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia.Ird ne a googleba hogy uszonyrothadás,és ha a kihozott képeken látszó betegségre hasonlit akkor az bizony az.Vagy tegyél fel képet vhova és akkor megállapitjuk.A kezelést sajnos nem tudom,de lehet azt is találsz a google ban vagy valaki hátha válaszol,aki tudja.
2009. szept. 5. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Milyen halaid vannak még?

Ja,és az is fontos hogy hány fiu,és hány lány guppid van.Írd le ezt is.Hátha tudunk segíteni.

2009. szept. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia.

A 13:18-as vagyok.Találtam valamit:

[link]


Persze hogyha ez a baja...

2009. szept. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Van az akváriumban 3 guppi nőstény, és 1 hím (az ominózus), tegnap még kettő volt, egy épp ma reggelre elpusztult. Két hím xifó, az egyik pár hete vált azzá. Egy vitorlás, egy bócia, 3 páncélos harcsa, 2 algaevő, 6 neon, 2 aminek nem jut eszembe a neve, valami kistestű, akinek fekete folt van a hátsó részén, egy labeo és 2 karmos béka.


Megnéztem a linket, éppenséggel ráillik az úszórothadás leírása a halamra, de az okok közül ha bármelyik fennáll, a többi halnak nem kellene betegnek lennie? Kivéve ha a "más halak általi úszócsipkedés"-ről van szó.

Azt írja, parakillel kell kezelni. Akkor is adjak neki, ha a többiek csipkedik?


Ma délelőtt csináltam részleges vízcserét, aquatan, nitrivec. Amúgy is időszerű volt, de a halpusztulás miatt mindenképpen kellett.

2009. szept. 5. 17:24
 5/5 Salx Narval ***** válasza:
A Parakill önmagában kevés,az úszórothadás ellen, kell még mellé Aquafurán is. Használhatod még a SERA Baktopur Direktet ez gyakorlatilag az Aquafurán drágább változata.Ha látod, hogy egy másik hal bántja, akkor elég egy kis gombairtó a fertőzések ellen és ki kell venni valamelyiket.SN.
2009. szept. 6. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!