Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez mennyibe kerülne kb?...

Ez mennyibe kerülne kb? Magyarországon valaki megtudná ezt csinálni nekünk? Link!

Figyelt kérdés

http://www.youtube.com/watch?v=wZDexLMZFrU


Férjem ezt a videót vagy 2 hónapja látta, és azóta is hallom tőle, hogy mennyire tetszik neki! Egyre jobban tetszik nekem is, és ha nem annyira eget verő lenne a komplett ára akkor beadnám a derekam, hogy csináltassuk meg!


Úgy kb. mennyire számíthatunk?

(tisztába vagyok vele, hogy nem lesz egy olcsó mulatság)


2013. febr. 9. 01:27
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Én első körben 4db ilyen 125 Wattosat fölé tennék, aztán megnézném hogyan reagálnak rá a növények. Ha algásodik, akkor egyet lekapcsolnék.
2013. febr. 9. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
1 millióból kijönne!
2013. febr. 9. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Egyébként nem lehetne megoldani hogy vennének egy nagy co2-es palackot amit használnak hegesztéshez is azt az ipari nagy palackot és akkor még arra ami kell...?!(nem biztos hogy hegesztéshez használják de biztos hogy van ilyen nagy palackos co2-ö)
2013. febr. 9. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
de a sima hegesztős CO palack az jó, nekem is az van.
2013. febr. 9. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Ha csináltok/csináltattok rá egy "dizájnos" tetőt amibe elfér a világítás akkor egy jó képességű villanyszerelő kb 1 nap alatt megcsinálja neked bele a világítást és akkor lesz benne 8db 36Wattos fénycső ami kb 290Watt lenne. Én most vettem 18W-os 6500K RGB daylight fénycsöveket 700Ft/db áron. azaz ha a 36Wattosat nézzük az olyan 1200Ft körül lehet ahol én vettem akkor az egész mindennel együtt kijön 30.000Ft-ból+ a munkadíj. Üdv egy villanyszerelő :)
2013. febr. 9. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

De meg lehet oldani az ipari méretű co2 palackot, csak nem sok értelme van.

Az is drága, sőt, lehet hogy csak bérelni lehet, és a különbség csak annyi, hogy ritkábban kell feltölteni, viszont valahova el kell rejteni.


Amúgy üvegből elég karcsú a 10-es, még 12-es-15-öshöz is kéne mindkét irányba merevítés, keresztbe.

150 cm széles , és hosszú, az elég hosszú!

És ezeknek az üvegeket már négyzetméterre árulják, nem literre az akváriumot.

Nem tévedésből írtam, hogy 2-3 százezer lenne csak az akvárium megcsináltatása.


És akkor még semmiféle technika szóba se került, pedig az a komoly lóvé, az üveg csak csepp a tengerbe.


Ilyen helyeken kéne érdeklődni:

[link]


Bár valószínűleg sokkal olcsóbban jönnél ki, ha valami ismerősöd értene az akvarisztikához.

2013. febr. 9. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Nem is kell rá 4 lámpa, most nézem itt, hogy ő 2x150Watt fényt használ


[link]

2013. febr. 9. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Kiszámolom mennyit fogyaszt.

300 Watt világítás, napi 8 órában számolva

300x8x30/1000x50Ft = Havi 3600 Ft lenne.

2013. febr. 9. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 YourDestiny ***** válasza:
Hát... ezzel foglalkozni is kell ám, nem csak megcsináltatni. Szóval ha csak nem vagy milliomos, hogy fizess valakit az akvárium építéséért és állandó gondozásáért, akkor bele se kezdj, ha nem értesz hozzá. Alacsony fényigényű növényekkel próbáljatok alkotni valamit, ami kezdőknek is menne.
2013. febr. 9. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

3-4. vagyok.

Igen, 1 M-ból simán össze lehetne hozni.

Ráadásul ha nem pont ilyen kell, csak hasonló, akkor egyszerűbbet is lehet csinálni.

Nem föltétlenül az ár miatt, hanem az egyszerűbbel valamivel kevesebb gond van.


Az egyetlen komoly akadály, amit már írtam, az a födém.

A betont nem jó középen terhelni, ha nem talajszinten lenne az akvárium, akkor alátámasztás kell.


Az állványt 2 db-ból csináltatnám, hogy könnyebben lehessen szállítani. 50-es zártszelvényből kell összehegesztetni, kb 2×8db állítható kell hozzá.

Az akváriumot helyben kell összeragasztani.


Ha csináltatod, lehet hogy fogják javasolni az akvárium megfúrását a szűréshez.

Szerintem fölösleges így megbonyolítani. Simán megoldanám gyári szűrőkkel, és az akváriumon kívül elrejteném a csöveit valami igényes fa burkolattal.

Ha nem lesz lesz túlzsúfolva az akvárium, akkor nem kell külön szűrőakvárium, megoldható simán gyári szűrőkkel is.


A lényeg, hogy inkább köss kompromisszumot, és egyszerűsíts le pár dolgot, mert ha valami szuperhitech-re akarod megcsinálni, akkor rettentően agyon lehet bonyolítani.

Pl. árnyéktűrőbb növényekkel is gyönyörűre meg lehet csinálni, az már rengeteg komplikációtól megkímél.

2013. febr. 9. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!