Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon annyi jó...

Magyarországon annyi jó politikus lenne nem? Annyira jó, hogy itt mindenki ért a politikához, és megtudná oldani a helyzetet.

Figyelt kérdés
2011. febr. 20. 10:47
 1/10 anonim ***** válasza:
49%
Hát igen... Ez ugyanolyan, hogy Magyarországon mindenki átmegy a KRESZ-vizsgán, de a gyakorlatban nem jön össze az alkalmazása. Elvileg én is tudok főzni, van szakácskönyvem is, sőt itt az egész net. A teám tökéletes!
2011. febr. 20. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
67%

Nos, ez azért nem ilyen egyszerű. Például én nem tudnám megoldani a helyzetet, ezért nem is ajánlkozom rá. A baj ott van, hogy akik most is ott ülnek a parlamentben, ők sem tudják megoldani, pedig az ő dolguk lenne!


És hogy mindenki ért a politikához? Tudod, tojást sem tudok tojni, de azért meg tudom állapítani, ha egy tojás záp... Na ezért tudja mindenki azt is megmondani, hogy amit a nevünkben(?) csinálnak, az miért rossz...


Szóval például én BIZTOSAN nem tudnám megoldani a helyzetet. Én csak pofázni tudok - de legalább azt szabad :-D


Pedro

2011. febr. 20. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
75%

Hidd el, a politikusok sem azért vannak ott, mert aranyat szarnak...

Csupán őt választották meg, nagyobb volt a hátszelük, több pénzük volt, jobb kapcsolataik.

ettől függetlenül valószínűleg nem értenek a politikához jobban, mint egy átlag ember.

És én vállalnám, de nem kérdezik meg sosem, hogy akarsz-e havi 2 milla + ktsgtérítést keresni 2 hetente 1-2 nap munkával...

2011. febr. 20. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
24%

"És én vállalnám, de nem kérdezik meg sosem"

Teszel is érte valamit, vagy csak várod a sültgalambot?

2011. febr. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
56%

Hát, barátom, az nem úgy működik, hogy megkérdezik tőled, hogy akarsz-e :D Neked kéne jelentkezned képviselőnek, nem gondolod?


Nem, egyáltalán nem lennének jó politikusok. Értem én a gúnyt a kérdésedben, de nem. Aki munka után otthon pofázik, az sem ért jobban a politikához, mint aki a parlamentben ül - de ez fordítva is igaz. Akik a parlamentben pofáznak, azok sem értenek a dolgukhoz, csak jó időben voltak jó helyen.

2011. febr. 20. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
84%

"Magyarországon annyi jó politikus lenne nem?"


Jó politikus kevés van. Magyarországon is, de külföldön is. Nézz végig Európán: Berlusconi, Zapatero, nemrég még Gordon Brown is "erősítette" a mezőnyt... egyik hülyébb, mint a másik :)))


"Annyira jó, hogy itt mindenki ért a politikához"


Fantasztikusan kevesen értenek hozzá. Az emberek nagy része nincs tisztában az alapfogalmakkal se, valószínűleg kellene egy megfelelő középiskolai tantárgy, ami ezeket megismerteti.


Amúgy a politika nem bonyolult elméletben, nagyon nehéz viszont gyakorlatban. A politikának nem az a lényege, hogy jó ötleteid legyenek, mert jó ötletei mindenkinek vannak. A lényeg az, hogy ezek meg is valósuljanak. Pl.: válasszanak meg, aztán amikor kormányon vagy, hajtsák is végre, amit akarsz. Ez az, ami teljesen más dimenziója a politikának, mint az ötletelés arról, hogy mi lenne jó, meg hogyan kellene.

2011. febr. 20. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
60%
Nekem tudod lennének ötleteim, de nem tudnám teljesíteni az alapvető feltételt, amivel be lehetne kerülni a Parlamentbe, ahhoz hazudnom kéne, és benyalni jó mélyen...
2011. febr. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"És én vállalnám, de nem kérdezik meg sosem, hogy akarsz-e havi 2 milla + ktsgtérítést keresni 2 hetente 1-2 nap munkával..."


Jézusmária. Mi lenne ha indulnál a választáson? Szerinted a képviselőket megkérdezték, hogy akarják?

2011. febr. 20. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Utolsó, pont erre akartam célozni.
2011. febr. 20. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
60%

Attól, hogy valaki nem a Parlamentben ül, még érthet hozzá (csak talán az erkölcsei miatt nem vállal ilyen posztot), és attól, hogy valaki a Parlamentben ül képviselőként, még nem biztos, hogy ért hozzá (pl. Selmeczi Gabriella...).

Apámnak felajánlottak szakértőként egy posztot, nem vállalta el, mert a család mellett nem akarta kockáztatni a most biztos munkáját egy olyannal, amiből lehet, hogy a következő választások után (hiába szakember) leváltják.

2011. febr. 20. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!