Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Házi külső szűrőakvárium?

Pendulum92 kérdése:

Házi külső szűrőakvárium?

Figyelt kérdés

Van egy 9 literes akváriumom, amiből külső szűrőt fogok csinálni.


A szűrőbe érkező víz a legaljára érkezzen? A pumpa jó helyen van? Ez a vízszintes átfolyás igénybe veszi a teljes szűrőanyagmennyiséget majd?


Ha nem megfelelő, kérem írjátok le, mivel javíthatnék, meg persze egy indoklást is kérnék.


[link]



2013. febr. 9. 07:58
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:

Tehát a rajzon a pumpa alatti szivacs helyére rakom a pumpát.


Az áramlással nem lesz gond, a pumpát úgy állítom be, hogy egyenlő legyen a bejövő és kimenő víz.


A szűrőbe érkező víz vákuumal jutna be(megszívok egy csövet). Ez biztonságos? A akváriumban lévő végére teszek majd egy szivacsdarabot, hogy ne tudjon eltömődni. Ezen kívül más nem tudja megállítani az áramlást?

2013. febr. 9. 16:27
 12/31 anonim ***** válasza:

Ha mellette lesz, mint az 1 válaszomban a linkben, akkor jó lesz.

Ott végső soron nem a megszívástól megy a víz, az inkább egy alsó polcosra jellemző.

Ha oldalt lesz, az gyakorlatilag egy fent összekötött közlekedő edény, és a nyomáskülönbség miatt egyenlítődik ki.

Csak az a lényeg, hogy ne legyen levegős a cső, amivel összekötöd a az akváriumokat.

2013. febr. 9. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
Annyit fűznék hozzá, hogy a víz a legrövidebb utat választja. Így a siporax bal felső és jobb alsó mezője egyáltalán nem lesz kihasználva, középen száguld át a víz. Arányos távolságokra tedd a terelőlapokat, 2-3 elég: előre, középre, hátra. Persze +2 még mehet, ha kisebb helyet akarsz az elején és a végén, de a szűrőanyagokat egyenlő részekre oszd!
2013. febr. 9. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszát.
2013. febr. 9. 18:38
 15/31 anonim ***** válasza:

A pumpánál nagyobb részt hagyj, mert ha kicsit lepárolog a víz, akkor elkezd szürcsögni, és szerintem nem kell bele annyi terelő, de mindegy, rakhatsz. Először csináld úgy a terelőket, hogy kivehető legyen, próbából.


[link]

2013. febr. 9. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:

Igen, szerintem is csak 2-3 db kéne.


Murr!

Ezt azért nem tettem hozzá, mert 2 oldalt úgyis kell annyi hely, hogy be lehessen nyúlni, nagyon kicsi rész nem lehet.

Egy 9 literes akvárium jó ha van 30 cm, siporaxból egy arasznyi is alig fér be, olyan keskeny sávon meg teljesen szétoszlik az áramlás.

2013. febr. 9. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:

Nem kell neked ez? Én odaadnám, nem használom.

[link]

41x25cm alapterület, és 35cm magas

2013. febr. 9. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
befóliáztam kékre, úgyis ronda amikor szűrőanyagok vannak benne, így legalább nem látszik.
2013. febr. 9. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:

Ennél én a baloldali részre raktam a pumpát, 1200 l/órásat, és a 200 literes akváriumot szűrtem vele, működött is, de 3 naponta lepárolgott a víz és a pumpánál nem volt elég nagy az a rész, de hát én beragasztottam a lapokat.


Viszont ha te egy lassabb pumpát raksz be, ahhoz pont jó lenne, sőt lehetne még egy terelőt rakni a nagy rész közepébe is akár.

2013. febr. 9. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:

De szerintem ez egy sima U csővel nem fog működni.

Nem fogod tudni pont úgy beállítani a lejövő vizet, ahogy felmegy.


Azért lenne jobb a felső akváriumot megfúrni vízszintnél, mert akkor csak annyi tudna lemenni, amennyit felnyomsz pluszban alulról.

2013. febr. 9. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!