Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Házi külső szűrőakvárium?

Pendulum92 kérdése:

Házi külső szűrőakvárium?

Figyelt kérdés

Van egy 9 literes akváriumom, amiből külső szűrőt fogok csinálni.


A szűrőbe érkező víz a legaljára érkezzen? A pumpa jó helyen van? Ez a vízszintes átfolyás igénybe veszi a teljes szűrőanyagmennyiséget majd?


Ha nem megfelelő, kérem írjátok le, mivel javíthatnék, meg persze egy indoklást is kérnék.


[link]



2013. febr. 9. 07:58
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:

Ha egy U csövet raksz felülre, és azon akarod leküldeni a vizet, akkor az egész akváriumod vize lefolyik.

Ha meg ugye közben nyomod lentről felfelé, akkor vagy kicsit gyorsabban nyomod fel, és fent folyik ki, vagy kicsit lassabban és akkor alul folyik ki. Ezt szerintem lehetetlen lenne beállítani pontosra. A pumpa se mindig pont ugyanúgy fúj.


Ezért lenne 20 milliószor egyszerűbb a felső akváriumot megfúrni.

2013. febr. 9. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 A kérdező kommentje:

Köszi hable, de ez mindössze 72 literes akvárium, nem akarom egy fele akkora akváriummal szűrni. Nem tudnám hova tenni, túl nagy lenne. Ez a 9 literes is az íróasztalomon fog éktelenkedni :D



Vágatok majd rá tetőt, meg bele lyukakat, a párolgás megelőzésére. Azért akarok a két szélén keskenyebb részt hagyni, mert ugye az ülepítőnek nem kell akkora hely, a pumpának elég akkora, amekkorába belefér. Ha nem párolog, nem fog elkezdeni szürcsögni sem. A többit ki akarom használni tényleges biológiai szűrésre.


Meg azért sem akarok a terelőkön spórolni, mert minél több van, annál jobban átjárja a víz a szűrőanyagokat. Inkább több legyen, mint kevesebb, mint amennyi kéne.

2013. febr. 9. 20:44
 23/31 A kérdező kommentje:
Murr szerint működik, én meg nem szeretném fúrogatni az akváriumot.
2013. febr. 9. 20:45
 24/31 A kérdező kommentje:
amúgy, azért kell egy szinten lennie, mert ha egyenlő a vízszint, nem fog túlfolyni.
2013. febr. 9. 20:46
 25/31 A kérdező kommentje:
Hable, nem értetted véletlen félre? Én nem alsópolcosat csinálok, hanem a két akvárium teteje egy vonalban lesz. Tehát ha áramszünet lenne, csak addig folyna ki a víz az akváriumból, ameddig a két vízszint ki nem egyenlítődik.
2013. febr. 9. 20:49
 26/31 anonim ***** válasza:
100%

Hja, azt hittem alá akarod tenni


pl így alá is rakhatnád, jó ez egy hülye elgondolás, de működne:

[link]

2013. febr. 9. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
ha csak mellé teszed úgy jó persze, azt könnyebb megcsinálni, mint alá rakni
2013. febr. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 A kérdező kommentje:
Azon a kancsós megoldáson jót mosolyogtam :D Ki kéne fúrnom hozzá a műanyag tetőt, pluszba elég viccesen nézne ki :D
2013. febr. 9. 21:32
 29/31 A kérdező kommentje:
Azon gondolkodtam, hogy ha már úgy is üvegessel akarom ragasztgattatni be a terelőket, miért nem csináltatok vele inkább egy függőleges átfolyású szűrőt, az akvárium mellé, az állványra. Az akváriumom méretei(nagy): 60 x 30 x 40 (ho.,szé.,mag.) Amit gondoltam: 40 magas,15 széles, 20 hosszú(12 liter). Ez jobb lenne?
2013. febr. 10. 08:50
 30/31 anonim ***** válasza:

Jobb, mert az, ami neked van eredetileg alacsony, gondolom alá tennél valamit, az pedig nem olyan szép. Ráadásul a függőleges oszlop jobban ki lenne használva, mert úgysem lehet tele, de így kisebb az alapterület, tehát több szűrőanyag lenne kihasználva.

Ráadásul terelő sem kell bele. Lehet, hogy ugyan annyiból kijön, mint a másikat csináltatni.

2013. febr. 10. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!