Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi lehet a probléma?

Mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés

Tegnap vettem 3 pink dániót és nem telt el 24 óra, de az egyiknek már nincs meg a farka. Az akvárium 54 literes, Eheim 2008-as szűrővel, és 6 dánió + 4 guppi van benne, meg két aprócska márványrák. Lehet, hogy ők a hibásak?


Itt van két kép:


[link]


[link]


2013. febr. 9. 15:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
69%

Márványrák mellé én semmilyen halat nem tennék be, mert ez lesz az eredmény.

Egyébként azt ugye tudod, hogy a pink dániót úgy színezik, és alapból nem ilyen? Génkezelt, és eléggé kényes hal. Nem túl etikus ilyet tartani.

Amúgy kicsi nekik a hely, 80l körüli kéne.

2013. febr. 9. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
A rák volt. Nem is értem hogy gondoltad így a tartásukat.
2013. febr. 9. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy génkezelt, de nem értek egyet azzal, hogy nem etikus a tartása. Az a nem etikus, hogy egyáltalán létezik ez a hal. Ha már egyszer pedig bekerült a boltokba, onnantól kezdve a tartása ugyanarról szól, mint bármelyik másik halnál. Ugyanolyan élőlény, mint a többi, etikáról itt szó nincs.
2013. febr. 9. 15:48
 4/15 Pendulum92 ***** válasza:
Tudom, hogy nem a kérdéshez kapcsolódik, de 54 literbe már inkább a 2010-es PickUp kellett volna. Ez kicsit gyengus, és mellette kicsi a szivacsa is.
2013. febr. 9. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Szettben vettem sajna.
2013. febr. 9. 16:02
 6/15 YourDestiny ***** válasza:
Az ilyen génmanipulált dániók egyébként is kényesek, sokkal fogékonyabban a betegségekre az eredeti változatnál. Ha nem lenne rák, gyenge szűréssel egyébként se lenne hosszú életű.
2013. febr. 9. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 YourDestiny ***** válasza:

*fogékonyabbak


És szetteket pedig pont ezért nem veszünk soha. Lehet költeni új szűrőre, és az eredmény az, hogy mégsem spóroltál. Persze kevés hallal megteszi. Úgy kell halat telepíteni, mintha azt legfeljebb 40 literre tennéd.

2013. febr. 9. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
De ha nem vennéd meg, nem gyártanák, nem kerülne be a boltokba. Mivel 3 elfogyott, gyártanak helyette még 3-at és így tovább.
2013. febr. 9. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Pendulum92 ***** válasza:
Nem tudom mit esznek az emberek az ilyen természetellenes, génkezelt halakon. Nekem a sima zebradánió tetszik a legjobban.
2013. febr. 9. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 YourDestiny ***** válasza:
Sajnos a mai világban egyre inkább szerepet kap a giccs, és az olyasmi, ami röhejesen mutat. És sajnos manapság az a divat: hogy ó de cukor színes halacska, vegyünk. De szép dísz, csináljunk az akváriumban Atlantisz, vegyünk bele ókori oszlopot meg tegyünk be műnövényecskét. Ez kell az embereknek. Szomorú, de ez van.
2013. febr. 9. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!