Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Van esz 47 l akváriumom...

Van esz 47 l akváriumom tűzhasú gőtét szeretnék benne tartani milyen szűrőt kell vásárolnom egyéb felszereléseket?

Figyelt kérdés

#gőte #tűzhas #47 l akvárium
2013. febr. 10. 08:28
 1/5 anonim ***** válasza:

Ekkorába szűrőnek valami szivacsszűrő is megteszi, csak ne keltsen túl nagy áramlatot mert az nem jó nekik, fűtő nem kell, a szobahőmérsékleten elvannak, akár 26-28fokot is kibírják egyes példányok. Mindenképpen kell bele több nagy kő/fadarab, mert a vedlésükhöz elengedhetetlen. Aljzatnak valami akváriumi homok kell, vagy olyan kavics aminek nem élesek a szélei és nem eszi meg tévedésből a gőte. Fontos a sok búvóhely, és a nagyon erősen beültetett akvárium, nem bántják a növényeket, de szivesen mászkálnak rajtuk, pl:jávai moha (Vesicularia dubyana) és az átokhínár (Elodea sp.). Ezek aktivan résztvesznek a szűrésben, gyorsan nőnek, nincs nagy igényük, és a gőték is szeretik őket.Fontos hogy a kissebbek az üvegen is kimásznak, és kint fél nap alatt elpusztulnak, viszont a szellőzés miatt jobb a nyitott akvárium, szoval peremein 4-5 cm széles üvegcsíkokból (vagy jobb híján kifeszített, széles ragasztószalagból) kialakított, a falakra merőlegesen állított szegéllyel megoldható a dolog.


Ennyit tudtam saját fejből és kis kiegészítésssel, ezt olvasd el:

[link]

2013. febr. 10. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előzővel.

- Szivacsszűrőt, mert nem szeretik az áramlást.

- Rengeteg sok növényt, mert növénymániásak. Amit nálam nagyon szeretnek: a közvetlenül a vízfelszín alatt levő növényeken lógni.

- Aljzatnak valami olyat, ami nem éles illetve nem tudják lenyelni. Nálam most homok + táptalaj kombináció van.

- Nagyobb kövek, ágak azért fontosak, hogy legyen mihez dörgölni magukat, amikor vedlenek.

- Legyen valami amire ki tudnak mászni a vízből, ha akarnak. Pl parafa vagy műanyag teknőskiülő.

- Szökésbiztos tető az fontos.

- Növényeknek valami világítás.

- Kajának sokféle fagyasztott eleség: vörös-, fehér-, fekete szúnyoglárva, tubifex, meg élőeleség, amikor tudsz szerezni.

2013. febr. 10. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat sokat segítettek még aszt szeretném kérdezni hogy papagájok mésztésére használt kis morzsalék arra rá van írva akváriumi talajnak is megfelelő d gőtének is nem élesek és ilyen nagyon nagyon apró kis kavics és kagyló zúzalék ezt lehet neki talajnak tenne?
2013. febr. 10. 14:02
 4/5 A kérdező kommentje:
papagájok emésztésére:D
2013. febr. 10. 14:03
 5/5 anonim válasza:
Szia! Nekem is vannak tűzhasú gőtéim, szerintem vegyél alájuk sima színes kavicsokat, amit az állatkereskedésekben lehet kapni. Jól is néz ki és azt biztosan nem eszik meg. Az akvárium tisztán tartása végett pedig azt tudom ajánlani, hogy vegyél mindenképpen garnélákat. Nekem 20 db red cherry garnélám van 5 gőte mellett és remekül tisztán tartják a vizet. Emellett pedig nagyon jól is néz ki, mivel ezek nem bújnak el úgy mint a gőték. Nagyon fontos, hogy a hőmérsékletre mindig figyelj. Ha 25 foknál melegebb van, akkor nagy eséllyel elpusztulnak, mert nem bírják a meleget. Ezt tapasztalatból tudom írni sajnos. Ha gondolod tudok segíteni a gőték beszerzésében is jó áron. További szép napot!
2013. febr. 12. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!