Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Van egy 50 literes akváriumom,...

Van egy 50 literes akváriumom, melyik szűrőt?

Figyelt kérdés

Kicsit növényesebbre akarom csinálni, van 0,8w/l világítás, egyenlőre még csak folyékony co2. Van egy aquael fan1 szűrőm, de szerintem kicsi lesz ez ide. Nos, akarok venni egy külsőt/vagy csinálni, de nem bízom magamban annyira, hogy sikerüljön egy jót csinálni.

Kinéztem az eheim 2213-t, a tetratec ex 400-t, és az atman at-3335-t.

Nem akarom annyira komolyan venni a növényezést, viszont egy jó szűrő elengedhetetlen szerintem.

az egészre olyan 20 ezrem van + a szűrőanyagok ára/siporax, mátrix trop, esetleg lávakő/.

Ti melyiket választanátok, és miért?



2013. febr. 10. 11:37
1 2
 1/13 YourDestiny ***** válasza:
52%
Amelyiknek a legnagyobb a tartálya (avagy a hasznos szűrőtérfogat). Ilyen fény mellé, ilyen növényeshez egyértelmű.
2013. febr. 10. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem ha 0,8w/l-es lesz akkor először vegyél egy co2 rendszert!!!
2013. febr. 10. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Az atman külső szűrők mennyire megbízhatóak?

Az eheim 440lph, és 3 liter

Az atman 600lph, és 2,6 liter

A tetratec meg 400lph, és 3,2 liter

Akkor szerintem marad az eheim, bár nem tudom mennyire jók ezek a classic szűrők.


Kedves Bomhii!

"egyenlőre még csak folyékony co2" , ez azt jelenti, hogy még folyékony co2 van, viszont lesz nagynyomású is, csak szerintem a külső szűrő az fontosabb!

2013. febr. 10. 13:06
 4/13 _.-Akv-._ ***** válasza:
52%
Szerintem az Eheimet pont ne :D Inkább az Atman, vagy a Tetra, mondjuk árban azthiszem az Eheim alattuk van, bocs nem néztem meg, sietek :D
2013. febr. 10. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Oké, és miért ne? Nekem nagyon tetszik a tetra és az atman, viszont az eheimről csak jót olvastam. Tetratec mennyire megbízható? Neki van a legnagyobb szűrőtérfogata.
2013. febr. 10. 15:09
 6/13 Pendulum92 ***** válasza:
Szerintem csinálj te magadnak egy külsőt. A bolti ár töredékéért lehet egyet készíteni. Az aquael fan-1es pumpa pont jó hozzá.Nem olyan nagy ördöngősség. Kell egy akvárium( műanyag flakon,doboz, vödör stb) 2 hosszabb cső, egy pumpa, meg szűrőanyagok. Lehet nem lesz olyan szép, de nem is az a lényeg, el lehet dugni. Én is épp most fogok készíteni, ha akarod leírom privibe, hogy az enyém milyen lesz.
2013. febr. 10. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 YourDestiny ***** válasza:

A 3 liter az Eheimnél nem a hasznos térfogat. Ebből lejön az ülepítő rész. Mondjuk jól meg lehet tömni, mivel kosár nincs benne. Ez viszont egyrészt hátrány is. Nem a legcsendesebb, de nem is zajos.


A 3,2 a Tetránál szintén nem a hasznos térfogatra vonatkozik. Ellenben a három közül a Tetra az, ami a legminőségibbnek emelnék ki, de csupán két liternyi cucc fér bele. Két kosaras, egy kosár egy liter szűrőanyagnak ad helyet. Tudom, mert nekem is Tetra külsőm van. Teljesen hangtalan.


Az Atmannál a 2,6 liter viszont a hasznos térfogatra vonatkozik, az van megadva. Szintén jó minőségű, csendes és megbízható szűrők, de sok helyen hallani olyan jellegű panaszt, hogy 3 év után a legtöbb elkezd zajosodni.


Tehát mindegyik más téren erősebb a másiknál.

2013. febr. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 YourDestiny ***** válasza:
Mellesleg az Eheim Classic szerintem elég borsos árú. Szintén bio nélkül kapod, es egy ára van az EX600-al.
2013. febr. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Értem akkor eheim kilőve.

Akkor te melyiket választanád? Atman nagy szűrőtérfogata és 600lph VS. Tetratec kisebb szűrőtérfogata és 400lph, de megbízhatóbb


De még az se dőlt el, hogy gyárit veszek, mivel van egy tíz literes akváriumom, fan1-m meg szivacsom/powerhead-os/ , szóval lehet maradok a DIY-nél, ha ezekből ki lehet valamit hozni.

2013. febr. 10. 16:25
 10/13 YourDestiny ***** válasza:
Egy szűrőakvárium olcsóbb és jobb megoldás lenne. Ha gyárit vennék, akkor TetraTec EX600-at vennék. 19 ezer a centrumzoo-nál.
2013. febr. 10. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!