Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 50x50x50 es kocka aksit...

50x50x50 es kocka aksit hülyeség lenne csináltatni?

Figyelt kérdés
normálisan meglehetne oldani a szűrését? és milyen halakat rakhatnék bele? attól h 125literes még a formája miatt szerintem nem lehetne bele rakni mondjuk neon halat..
2013. febr. 12. 19:38
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem hülyeség, csak kicsit másképp kell hozzáállni. Például a szűrőt célszerű a hátfalra közére betenni, úgy érhető el jó áramlás egy ilyen akváriumban. Nem is tudom melyik cég gyárt direkt ilyen luxusakváriumokat.

A világítás is megoldható 45 cm-es csövekkel. Az mondjuk biztos, hogy drágább lesz, mint egy szabvány akvárium.

De valami ilyesmiben is lehetne gondolkozni:

[link]

Persze ez már megint egy magasabb kategória, de a lényeg, hogy nem buta ötlet :)

2013. febr. 12. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 YourDestiny ***** válasza:
Nekem kimondottan tetszenek a kocka akváriumok. Nekem is van egy cube, de jóval kisebb. A hátránya viszont az, amit írsz, egyes halak kilőve, hiába viszonylag nagy űrtartalmú. A világításhoz több, legalább 3 fénycső fog kelleni (mondjuk a Murr által említett 45 centis 15 Wattos T8-ból építkezve). A szűrés pedig pofon egyszerű. Egy 125 literbe való külsőhöz általában 40 centis esőztetők járnak. Ennél tökéletesebb nem is lehetne. Felrakod a hátfalra, és kész. Teljes szélességében dolgozik. A szűrőanyagvásárlásnál kell egy kicsit tekintettel lenni a méretre, nem szabad lefojtani a külsőt kavicsszerű bioval. Persze ha lesz kiegészítés, akkor ez nem téma.
2013. febr. 12. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
mennyibe kerülne kb. ?:)
2013. febr. 12. 20:03
 4/10 A kérdező kommentje:

Innen jött az ötlet: [link]


csak nagyobbat szeretnék mint ez! de kb. mennyiből jönne ki az 50x50x50es kompletten ? azaz szűrővel és lámpával? meg az akvárium kb. mennyi lenne ?

2013. febr. 12. 20:04
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem a halakat érdemes lenne úgy összeválogatni majd, hogy ki melyik szintet használja ki. De én egy csapat nanohalat mindenképpen raknék bele. :) [link]
2013. febr. 12. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 YourDestiny ***** válasza:

Szerintem lámpát nem nagyon veszel rá gyárilag. Barkácsolni kéne egy tetővilágítást, sokkal olcsóbb is. De nézzük:


Akvárium: ilyet csináltatni kell, egy 10 ezret minimum elkérnek érte.

Szűrés: kb. 20-25 ezer + 4 ezer a szűrőanyag

Világítás: ha ez elég széles, akkor elég:

[link]


Aljzat ízlés szerint + hőmérő, növények, halak meg stb. Dekorációt a természetből is mehet, a karbantartáshoz való kellék meg csak lesznek. Remélem nem felejtettem ki semmit. Ez olyan 50-60 ezer közötti összeg.

2013. febr. 12. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 YourDestiny ***** válasza:
De, kihagytam a fűtőt. Az egy másik 3-4 ezer. Olyan 55-60 ezer környékére kalkulálj.
2013. febr. 12. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
2013. febr. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
nagyon izgatott lettem:) már alig várom, hogy megcsináljam :)
2013. febr. 12. 20:22
 10/10 anonim ***** válasza:
Talán olyan 10 ezerből meg tudod csináltatni az akváriumot.
2013. febr. 12. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!